امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137885
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سعید راد بازیگر سینمای ایران درباره فیلم شهری گفت: فیلم های شهری زمانی در سینمای ایران جزء مهم ترین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سعید راد بازیگر سینمای ایران درباره فیلم شهری گفت: فیلم های شهری زمانی در سینمای ایران جزء مهم ترین فیلم ها محسوب می شدند ضمن اینکه قهرمان و ضد قهرمانش در سطح شهر زندگی می‌کردند.

وی در ادامه افزود: امروز متاسفانه تعداد فیلم های شهری با این مشخصات بسیار کم شده است زیرا بیشتر فیلم ها در داخل یک آپارتمان ساخته می شود که معمولا این نوع فیلم ها فیلم های ارزانی هستند که بعد حرفه ای آن از بین رفته است و به شدت به سینمای حرفه ای صدمه می زند.

بازیگر« دوئل» خاطرنشان کرد: اگر دقت کنید تهران یکی از زیباترین شهرهای دنیا است که دارای زیبایی های حیرت انگیزی است  از جمله اینکه در دامنه کوه قرار گرفته،بنابراین می تواند نمونه خوبی برای یک فیلم شهری باشد.

راد در ادامه افزود: با توجه به خدماتی که امروز ما در شهر تهران داریم می توان گفت مسئولین شهرداری تا به امروز نه تنها کارشان در خور توجه بوده بلکه قابل تحسین نیز بوده است . بدون شک آبیاری درختان، اصلاح  وضعیت ترافیک  و جمع آوری زباله ها مدیریت عظیمی می خواهد که شهرداری به خوبی از عهده آن برآمده است  و اگر سازمان فرهنگی هنری و فرهنگسرا داریم باید به مردم این موارد خوب را تبلیغ کنند.

بازیگر «چ» یادآور شد: بدون شک همه شهرهای ایران دارای زیبایی های خاصی هستند که لازم است در سطح دنیا شناخته شود و این کار می تواند به واسطه ساخت فیلم های شهری توسط فیلمسازان ایرانی صورت پذیرد.

راد با بین اینکه اگر بخواهیم خرابی های ایران را در فیلم هایمان به تصویر بکشیم ظلم است، گفت: فیلمسازان باید برای ساخت فیلمهایشان به سراغ زیبایی شهرها بروند تا آنرا به واسطه فیلم هایشان به دنیا نشان دهند.همانطور که داریوش مهرجویی فیلم نارنجی پوش را  ساخت که بعد از ساخته شدن آن فیلم نگاه ها نسبت به رفتگرها عوض شد زیرا متوجه شدند که رفتگرها به عنوان یک شهروند بسیار زحمت می کشند.

وی با بیان اینکه ساخت پردیس و فرهنگسراها قابل تحسین است گفت: شهرداری باید شرایطی را فراهم کند تا در پردیس ها و فرهنگسراها فیلم های شهری به نمایش درآید. شهرداری باید کارگردان های باتجربه در زمینه ساخت فیلم شهری را دور هم جمع کند و بودجه لازم را برای ساخت این نوع فیلم ها در اختیارشان قرار دهد در این صورت فرهنگسراها پر از مخاطب خواهد شد.

این بازیگر سینما با بیان اینکه جامعه ما نیاز به زیبایی و شادی دارد گفت: شهروندان باید برای داشتن شهری زیبا تلاش کوشش کنند و این کار جز با رعایت کردن قانون میسر نمی شود.

راد ادامه داد: احترام به قوانین، روی خطوط رانندگی کردن، رعایت حقوق شهروندی و ... از جمله مواردی است که می تواند به عنوان سوژه فیلم های شهری مد نظر قرار گیرد. البته این نکته را هم باید یادآور شویم که همه چیز را نمی توانیم از شهرداری و سازمان های زیرمجموعه آن بخواهیم ، مردم خود شان هم باید رعایت کنند. به عنوان مثال، زمانیکه در ماشینمان آشغال ریخته آنرا از شیشه به بیرون پرتاب نکنیم.

وی به جشنواره فیلم شهر پیشنهاد داد: در این جشنواره باید فیلم های شهری مستتر باشد و شهرداری برای ساخت فیلم شهری و نمایش آن جشنواره بودجه مناسبی را در نظر بگیرد تا بتوانیم جشنواره ای تاثیرگذار، پربار و هدفمند داشته باشیم.

راد یادآور شد: باید توجه داشته باشیم که فیلم هایی که در آن تنها 2 خیابان شیک نمایش داده شود فیلم شهری نیست در ساخت فیلم های شهری باید به  صورت موشکافانه به المان های شهر توجه داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها