امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137904
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ مهدی زمانپور کیاسری، از برگزیدگان هشتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش در خصوص فیلم مستند خود با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ مهدی زمانپور کیاسری، از برگزیدگان هشتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش در خصوص فیلم مستند خود با نام & laquo;30 سال زندگی با 100 بند» گفت: این فیلم روایت پیرمردی کیاسری است که دعای (100 بند) یا‌‌ همان (جوشن کبیر) را در طول مدت 30 سال در سقف خانه‌اش معرق کاری کرده است.

وی افزود: در این فیلم به حواشی این موضوع پرداختیم و تلاش کردیم فرم گرا به این مسئله نگاه کنیم و در اصل به این موضوع می‌پردازیم که 30 سال پیش چه جرقه‌ای خورد و عشق به قرآن باعشد که این پیرمرد به این موضوع بپردازد.

زمانپور کیاسری در خصوص لزوم برگزاری جشنواره گفت: نسبت به جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش نگاه مثبتی دارم که حاصل عملکرد مناسب و هوشمندانه دست اندرکارن و برگزار کنندگان جشنواره است. مدیران این جشنواره هدف خیری را دنبال می‌کنند و در تمامی بخش‌ها از داوران حرفه‌ای و آشنا به کار بهره می‌برند.

وی در خصوص ملاک دینی بودن یک فیلم و انتخاب آن گفت: می‌توان گفت که هر فیلمی ساخته می‌شود تقریبا فیلمی دینی است اما اگر بخواهیم نگاه‌مان را تعدیل کنیم و به نوعی مستقیم‌تر به موضوع بپردازیم، باید با یک تعریف متناسب، فیلم‌های دینی را تفکیک کنیم زیرا هر شخصی توانایی تشخیص ندارد. داوران و برگزار کنندگان جشنواره خوب هستند و می‌توانند فیلم دینی متناسب را به درستی انتخاب کنند.

این مستندساز درمورد جایگاه جشنواره فیلم دینی کوتاه رویش در عرصه سینمای کشور گفت: این جشنواره نسبت به دوره‌های گذشته خود، رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است و توانسته جایگاه خود را پیدا و تثبیت کند. نیاز به این جشنواره همواره حس می‌شد و اینک باید این روند ادامه پیدا کند.

وی افزود: درک مناسب از شرایط فیلم دینی و تشویق فیلم سازان این عرصه توسط مدیران جشنواره باعث تشویق فیلم سازان برای ادامه مسیر می‌شود و نیرویی را در آن‌ها بر می‌انگیزد که این مسیر پیش رو را با تمام توان طی کنند.

زمانپور کیاسری در خصوص جایگاه و تعامل حوزه هنری با هنرمندان فیلم ساز گفت: حوزه هنری و مدیران آن نیاز به فیلم دین را در جامعه حس کرده‌اند و از تولید این گونه فیلم‌ها حمایت می‌کنند و به طور مستقیم پیگیر آن هستند. این پیگیری مستقیم و ادامه دار باعث می‌شود یک مستند ساز حس خوبی برای کار کردن داشته باشد.

وی در ادامه گفت: نوعی احساس مسئولیت هنری – فرهنگی در حوزه هنری وجود دارد و این احساس مسئولیت به شکلی است که باعث اطمینان خاطر در هنرمندان می‌شود و شک ندارم اگر زمانی یک طرح مناسب برای مستند دینی داشته باشم حوزه هنری از این اثر استقبال و حمایت می‌کند خود این موضوع دلگرم کننده است و باعث ایجاد انگیزه مضاعف می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها