امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137912
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 550
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «روش‌های تربیت اخلاقی کاربردی در اسلام» مجموعه‌ای مشتمل بر مباحث اخلاقی و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «روش‌های تربیت اخلاقی کاربردی در اسلام» مجموعه‌ای مشتمل بر مباحث اخلاقی و تربیتی است که غالب مضامین آن برگرفته از منبع وحی و کلام و سیره معصومین است که در دو بخش به نگارش در آمده تا علاقه‌مندان به موضوع اخلاق به خصوص اخلاق اسلامی برای شکوفایی فطری و ذاتی اخلاقی خود از آن استفاده کنند.
یکی از ویژگی‌های کتاب این است که موضوعات بحث شده در آن برای نوجوانان و جوانان بسیار مفید است. با توجه به حساسیتی که این دوره از زندگی انسان‌ها دارد نویسنده کتاب سعی کرده مباحثی را مطرح کند که به این قشر از جامعه نزدیک‌تر و نقش کاربردی برای آنان داشته باشد.

بخش نخست کتاب تربیت اخلاقی از نگاه پیشینیان و مکاتب مختلف را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد و در آن همچنین تربیت اخلاقی در منظر قرآن و روایات و بایدها و نبایدها در اخلاق توضیح داده می‌شود. در بخش دوم کتاب که شامل شش فصل مجزا است، روش‌های سازنده اخلاق، روش‌های بازسازی اخلاق، روش‌های تثبیت اخلاق، روش‌های کمکی در اخلاق، روش‌های جهت دهنده اخلاق و روش‌های بازدارنده در اخلاق مورد واکاوی قرار می‌گیرد. نویسنده در این فصل سعی کرده به طور کامل روش‌های مناسب برای دست یابی به اخلاق اسلامی و دینی را برای خوانندگان بازگو کند تا به واسطه آن بتوانند روش‌های درست تربیتی را برای نوجوانان و جوانان خود انتخاب کنند.

چاپ چهارم کتاب «روش‌های تربیت اخلاقی کاربردی در اسلام» در 310 صفحه و با قیمت 14هزار تومان توسط انتشارات سروش منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقه‌مندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.

>انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها