امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137930
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دومین شماره از سری جدید ماهنامه تخصصی نقد سینما با پرونده‌ای مفصل درباره‌ «سینمای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دومین شماره از سری جدید ماهنامه تخصصی نقد سینما با پرونده‌ای مفصل درباره‌ «سینمای ترور» منتشر شد.

این پرونده با عنوان «من می‌کشم، پس هستم!» با بررسی سه حادثه مهم تروریستی در تاریخ ایران همچون قحطی بزرگ، بمباران شیمیایی سردشت و ترور رئیس‌جمهور رجایی و مقایسه آن با افسانه هولوکاست، بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی و ترور رئیس‌جمهور لینکلن، می‌کوشد تا به کم‌کاری سینمای ایران در مواجه با این حوادث مهم تاریخی پرداخته شود.

بررسی موضوعات تروریستی تاریخ جهان، بررسی بازنمایش حوادث تروریستی در سینمای ایران و جهان، سوژ‌های سینمایی فعالیت‌های تروریستی سازمان منافقین و مصاحبه با خانواده‌های شهدای ترور و همچنین بررسی چرایی حذف ژانر جاسوسی ـ پلیسی از سینمای ایران از دیگر بخش‌های این پرونده است.

یادداشت تحلیلی سانسور در سینمای آمریکا و نحوه مدیریت مخالف هالیوود از دیگر مطالب این شماره نقد سینما است. بخش «تازه‌نفس»‌های این شماره نقد سینما به گفت‌وگو با دو چهره جوان سینمای انقلاب اختصاص دارد؛ حسین دارابی، سازنده فیلم کوتاه «کرایه‌ها آماده» و سیدمحسن اصغرزاده، سازنده مستند تحسین‌شده «به‌‌نام آزادی».

بررسی کارنامه سه‌ساله «انجمن سینمای جوان ایران» در گفتگو با هاشم میرزاخانی، بخش «رو در روی مدیر» این شماره را تشکیل داده است.

همچنین گفتگو با تینا پاکروان، کارگردان «خانوم» با عنوان «برای کامل‌شدن باید مادر شویم» و گفتگو با محمدمهدی عسگرپور، کارگردان «میهمان داریم» با تیتر «ما زمینه پذیرش واقعیت‌ها را نداریم» از دیگر قسمت‌های بخش سینمای ایران این شماره نقد سینما است و نشست نقد و بررسی فیلم «میهمان داریم» با حضور محمدتقی فهیم و روح‌الله سهرابی در این بخش منتشر شده است.

بخش جدید «پیشنهاد ویژه» که از این شماره به دیگر بخش‌های ماهنامه نقد سینما اضافه شده، با مطالبی همچون «ما را با آغوش باز بپذیرید» و «فردا روز دیگری است» به بازنمایش چهره زن بر پرده سینمای جهان متمرکز شده است.

صفحات پرونده سینمای جهان در این شماره با مطالعه موردی فیلم «او»، ساخته تحسین‌‌شده اسپایک جونز، به بررسی پدیده «آواتاریسم و زندگی دوم» در سینمای جهان پرداخته است.

همچنین در بخش سینمامغز که مخصوص پژوهشگران حوزه سینما تهیه شده است، «همشهری کین»،‌ اثر بحث‌برانگیز اورسن ولز، و حوادث پیرامونی آمریکای قبل از جنگ جهانی دوم به بحث و نظر گذاشته شده است.

مجله تخصصی سینما و تلویزیون نقد سینما به صاحب امتیازی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و با مدیرمسئولی محسن مؤمنی شریف، در دورۀ جدید به صورت ماهنامه و به دبیری محمدرضا رضاپور منتشر می‌شود.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها