امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137936
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری مستند تلویزیونی «جهل مرکب» با حضور عوامل این فیلم مستند و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری مستند تلویزیونی «جهل مرکب» با حضور عوامل این فیلم مستند و اصحاب رسانه برگزار شد.

علیرضا محمدی تهیه کننده و کارگردان مستند «جهل مرکب» در این نشست گفت: مستند «جهل مرکب» در بیست و شش قسمت 45 دقیقه ای و با ساختار مستند بازسازی تا اواخر اردیبهشت آماده پخش در رسانه ملی خواهد شد.

وی افزود: نگاه ریشه ای به پدیده نو ظهور و انحرافی وهابیت از پیدایش تا امروز، البته بدون هیچگونه جهت گیری مذهبی یا شیعی موضوع اصلی این مستند خواهد بود. معتقد هستم نگاه مذهبی به مسیله وهابیت ممکن است با سوء تعبیر هایی همراه باشد که به اختلافات ساختگی شیعه و سنی دامن بزند. بنا بر این رویکرد در مستند جهل مرکب بدون جهت گیریست و نتیجه‌گیری از مباحث به مخاطب واگذار میشود.

تهیه کننده و کارگردان مستند «جهل مرکب» گفت: تمام شخصیت ها و کارشناسان مورد استفاده در این مستند اهل تسنن هستند و تنها فرد شیعه در روند مستند خودم هستم. این به معنای عبور از آرمان های تشیع نیست، بلکه صرفا یک برخورد بی طرفانه و بدون تعصب است. صهیونیسم در صدد است اختلاف ایدیولوژیکی که در سطح علمای شیعه و سنی وجود دارد و پسندیده هم هست را وارد طبقه عوام و بر روی رسانه ها و کوچه و خیابان بکشد و از جهل بخشی از مردم سوء استفاده کند. در این مقوله به تعبیر مقام معظم رهبری شیعه های لندنی آتش به کوره ی این اختلاف های می ریزند.

نویسنده مجموعه مستند «جهل مرکب» ادامه داد: در این مجموعه به فتواهای مضحک وهابیت نیز می‌پردازیم. فتواهایی نظیر اینکه زنان حق ندارند کنار دیوار بخوابند زیرا «جدار» که نام عربی دیوار است مذکر است و خوابیدن یک زن درکنار فردی مذکر غریبه حرام است. همچنین در وهابیت زن‌ها حق ندارند وقتی تنها هستند کولر روشن کنند. خوردن گوجه فرنگی هم برای وهابیون حرام است زیرا فرنگی و خارجی است و همچنین وقتی آن را می‌بریم داخلش شکل صلیب وجود دارد.

محمدی گفت: یکی از مبنی‌های تولید این مجموعه خاطرات جاسوسی انگلیسی به نام همفر است. خیلی‌ها می‌گوید او وجود خارجی ندارد اما کتاب خاطرات او در خلال آشوب‌هایی که در هند وجود اشت توسط هندوها از سفارت انگلستان پیدا شده است. همفر وقتی محمدابن عبدالوهاب را پیدا می‌کند می‌گوید انگلیس گمگشته خود را پیدا کرد. او تاکید می‌کند انگلیسی‌ها وقتی بذری را می‌کارند حتی 300 سال هم در انتظار نتیجه‌اش می‌مانند اما مسلمانان عجول هستند و می‌خواهند سریع به نتیجه برسند. انگلیسی‌ها پس از یافتن عبدالوهاب مبحث نابودی اسلام را کلید می‌زنند.

تهیه‌کننده و کارگردان «جهل مرکب» ادامه داد: ما مصاحبه‌ها را با پنج دوربین از پنج منظر ضبط می‌کنیم. شخصیتی به نام محمد صادق فرد متعادل اسلامی است که یک روزی نگاه او را نمایش می‌دهد و دوربین‌های دیگری چون وهابیت، انگلیس، اسرائیل و آمریکا را نیز در برنامه داریم که از منظر هر کدام، کیفیت برخورد با پدیده‌های مختلف بررسی می‌شود ضمن اینکه حدود 100 تابلوی ویدئو گرافیکی در برنامه در قالب پوسترهای متحرک گرافیکی جانمایی شده‌اند.

وی ادامه داد: مجموعه گویندگان اصلح و نام‌آوری همچون محمدرضا علیمردانی، مجید حبیبی، مجید آقاکریمی و حسن همایی که همگی صداهایی دوست داشتنی و قابل قبول دارند، با ما همکاری می‌کنند.انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها