امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137938
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،محمود رحمانی عضو هیات انتخاب جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید درباره سینمای مستقل گفت: زمانیکه از فیلم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،محمود رحمانی عضو هیات انتخاب جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید درباره سینمای مستقل گفت: زمانیکه از فیلم مستقل حرف می زنیم اگرچه در ابتدا یادآوری بخش خصوصی است و قواعد جشنواره خورشید هم این فیلم‌ها را مورد ارزیابی قرار می دهد اما معنای دیگرش فیلمی است که بیشتر از هر چیز در ایده و ساختار حتی مستقل از آنچه معمول است ببینیم.
وی در ادامه افزود: به عنوان یک فیلمساز همواره دغدغه ام شکل بیان و تفاوت با فرم های رایج در سینما بوده و تصور می‌کنم بستر جشنواره مستقل خورشید اساسش همین تفاوتها بوده است یعنی فیلم‌های مستقلی که بر شانه های هر چند کوچک خود سوارند.

کارگردان مستند مادرم بلوط گفت: البته منظور ما از تجربه استتیک نیست چرا که شکل و معنا گاهی فراتر از فرم می رود جاییکه همه چیز در خدمت حقیقتی است که قرار است در یک فیلم به عنوان دیدگاه کارگردان به تصویر کشیده شود بدون آنکه درگیر فرمالیسم شود.

رحمانی  ادامه داد: در فیلم مستقل که عنصر اصلی تجربه است(یعنی اینکه تا پیش از این تجربه نشده است)رابطه تنگاتنگی بین اینها وجود دارد و نتیجه انتخاب درست فرم که گاهی از خود ایده به دست می آید تصویری بدیعی است و آن یورش به ناشناخته هاست و جهان ما بیشتر از هرچیز بدان نیاز مند است جهانی که سرشار از کلیشه های رایج شده است.

چهارمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید 23 تا 25 دی ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها