امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137943
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «اندیشه‌ ناب» تألیف «اشرف حمیدی» برای استفاده ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «اندیشه‌ ناب» تألیف «اشرف حمیدی» برای استفاده دانش‌ آموزان، دانشجویان و پژوهشگران از سوی انتشارات «جهاد اندیشه» به زودی منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

موضوع این کتاب، «تفکر انتقادی» است، یعنی کتاب با ارائه تعارف اخیر تفکر انتقادی از یک سو و رصد گزاره‌های اصلی آن در بیانات امیرالمؤمنین (ع) از سوی دیگر، دیدگاه صاحب‌نظران این حوزه از علم را با نگاه امام علی (ع) مورد مقایسه تطبیقی قرار داده است.

محمود حدادی، مدیرمسئول نشر «جهاد اندیشه» درباره کتاب «اندیشه ناب»، می‌گوید: از ویژگی‌های کتاب می‌‌توان به ارائه «چارچوب مفهومی تفکر انتقادی از نگاه امام علی (ع)» برای پژوهشگران به عنوان مبنایی برای طراحی و ارائه «الگوی علوی تفکر انتقادی» اشاره داشت.

وی ادامه می‌دهد: چکیده عربی و انگلیسی و کتابنامه‌های فارسی و انگلیسی نیز در تنظیم و تدوین کتاب «اندیشه ناب» مورد ملاحظه بوده است.

بر اساس این گزارش، کتاب «اندیشه ناب» در قطع رقعی و در 88 صفحه دربردارنده هفت فصل با عناوینی همچون «تفکر»، «قرآن و تفکر»، «امام علی (علیه السلام) و تفکر»، «تفکر انتقادی»، «امام علی (علیه السلام) و تفکر انتقادی»، «چارچوب مفهومی تفکر انتقادی از نگاه امام علی (علیه السلام)» و «مروری» بر پژوهش‌ها»، است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها