امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137945
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شهید املاکی شما، که توی میدان جنگ شیمیایی زدند و خودش هم آنجا در معرض ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شهید املاکی شما، که توی میدان جنگ شیمیایی زدند و خودش هم آنجا در معرض شیمیایی بود، بسیجی بغل دستش ماسک نداشت، شهید املاکی ماسک خودش را برداشت بست به صورت بسیجی همراهش! قهرمان یعنی این».
اینها بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار خانواده شهید حسین املاکی با ایشان است؛ شهیدی که پیش و پس از انقلاب، عمر خویش را در راه اسلام و قرآن و آرمان هایی که امام خمینی(ره) داشت صرف کرد و سرانجام در این راه به فیض شهادت نائل آمد.

او در شب عاشورای سال 1340، در روستای کولاک محله، شهرستان لنگرود در خانواده ای مذهبی و کشاورز به دنیا آمد؛ روحیه ایمان و کفرستیزی انقلابی حسین انگیزه ای فراهم کرد تا به موج عظیم انقلاب بپیوندد و در این عرصه فعالیت زیادی برای به زانو در آوردن نظام منحوس پهلوی انجام داد و بعد از انقلاب هم به جمع سبز جامگان این نهاد بر خواسته از متن امت اسلامی یعنی سپاه پاسداران لنگرود پیوست.

در روزهای نخست تهاجم عراق به ایران و در قالب نخستین گروه از نیروهای اعزامی گیلان عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد؛ از جمله ویژگی های شهید املاکی که در گفت وگو با اعضای خانواده و همرزمانش به آن اشاره شده می توان به ایمان، شجاعت، خلاقیت، تدبیر و توانمندی اشاره کرد.

می گویند خلاقیت او در ارائه شناسایی ها و طرح نظامی چنان عالی و دقیق بود که گویا سال ها در دانشکده دروس عالی نظامی و رزم آموخته است.

شهید حسین املاکی، در سال 1361 با زهرا سحری ازدواج و صاحب سه فرزند شد. وی در زمان دفاع مقدس دو بار مجروح و چندبار تحت عمل جراحی قرار گرفت و در نهایت بر اثر حمله شیمیایی در سال 1367 به شهادت رسید.

«نیمه پنهان ماه» این هفته به گفت وگو با همسر این شهید بزرگوار اختصاص دارد؛ امیر بنان تهیه کننده و یاسر انتظامی کارگردان مجموعه مذکور هستند.

این قسمت از نیمه پنهان ماه برای پخش از شبکه افق سیما در تاریخ 17 دی ماه ساعت 19 و تکرار آن روز بعد ساعت 15 در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها