امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137947
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری، همزمان با فرارسیدن هفته وحدت آیین رونمایی و نقد و بررسی کتاب «ستوده در آسمان‌ها و زمین» به قلم محمدرضا اصلانی به ...

به گزارش خبرگزاری، همزمان با فرارسیدن هفته وحدت آیین رونمایی و نقد و بررسی کتاب «ستوده در آسمان‌ها و زمین» به قلم محمدرضا اصلانی به همت فرهنگسراهای رازی و تهرانسر، عصر دیروز دوشنبه 15 دی در پردیس رازی برگزار شد.

این برنامه با قرائت آیاتی از قران کریم و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد و صادق کرمیان مدیر فرهنگی هنری منطقه 21 ضمن خوشامدگویی به حضار و تبریک هفته وحدت عنوان کرد: تقارن رونمایی کتاب «ستوده در آسمان‌ها و زمین» که درباره پیامبر مهربانی هاست با هفته وحدت و سالروز میلاد رسول اکرم(ص) را می‌توان به نیت خیر نویسنده کتاب نسبت داد. چرا که محمدرضا اصلانی بیش از هشت سال برای نگارش این اثر ارزشمند زحمت کشیده و امروز ما شاهد رونمایی این اثر ادبی و دینی هستیم. امروز جای چنین آثار فاخری در جامعه خالی است و امیدوارم که زحمات او به بار بنشیند و کتاب مورد استقبال جامعه اهل ادب،هنر و دین قرار بگیرد.

محمدرضا سرشار: اصلانی نمونه بارز نویسنده ارزشی است

کامران شرفشاهی عهده‌دار اجرای این برنامه بود و با دعوت از محمدرضا سرشار خواستار ایراد سخنرانی وی در خصوص این نشست رونمایی شد. وی به قرائت آیاتی از قران درباره مقام و منزلت رسول اکرم(ص) پرداخت و سپس به خوانش شعر معروف سعدی (ماه فروماند از جمال محمد) در ستایش حضرت رسول(ص) پرداخت.

وی در ادامه گفت: بالاترین شأن یک داستان همین نکته بس که داستان این کتاب به زندگی حضرت رسول (ص) پرداخته است امروز در هفته وحدت جمع شدیم از کتابی رونمایی کنیم که ماحصل زحمات نویسنده توانمند کشورمان محمدرضا اصلانی است که با توجه به این ایام و هفته وحدت مردم را می‌توان بیش از بیش به خواندن آن ترغیب کرد.

سرشار با اشاره به خصوصیت قلمی و شخصیتی اصلانی به ذکر این نکته پرداخت که وی نمونه بارز نویسنده خوب و ارزشی است و بیشتر از دو دهه است نسبت به وی شناخت دارم و نظم، پشتکار و پرکاری یکی از ویژگی‌های کار و زندگی وی است که علاوه بر پرداختن به قاضی‌گری و فعالیت در حوزه حقوق بیش از 40 کتاب ارزشی نوشته است. دقت، پاکیزه نویسی از لحاظ محتوا همچنین نجابت توام با صلابت، آرامش از دیگر ویژگی های اوست.

وی افزود: محمدرضا اصلانی سابقه همکاری در مطبوعات، برنامه ظهر جمعه رادیو و صداو سیما مرکز آذربایجان شرقی و مسئولیت‌هایی چون انجمن قلم، کودک و ... را داشته است نگارش این کتاب با موضوع حضرت رسول(ص) از جمله فعالیت‌هایی است که مثل داستان عشق می باشد چون گذشتگان درباره آن زیاد نوشتند و نباید تصور شود که آیندگان درباره آن ننویسند هرکسی با توجه به عشق و علاقه خود و با توجه به طبع آزمایی خود اقدام به نویسندگی می‌پردازد هر نویسنده احساس کرد، به اوج قلم و توانمندی رسیده است باید به نویسندگی برای این بزرگان می پردازد.

* قاسمعلی فراست: تلاش 8 ساله برای  نگارش این کتاب ستودنی است

در ادامه قاسمعلی فراست نویسنده نخل‌های بی‌سر به سخنرانی در خصوص کتاب «ستوده در آسمان ها و زمین» پرداخت وی با اشاره به نام و عنوان کتاب عنوان کرد با توجه به شان، محتوا و قداست محتوا و مضمون کتاب باید عنوانی مرتبط با این موضوع انتخاب می شد اما تلاش 8 ساله برای  نگارش این کتاب ستودنی است، نویسنده کتاب 8 سال از عمر خود را صرف نوشتن کرده است و کودکان ما باید یاد بگیرند که استفاده بهینه از عمر به چه طریق است در زمان کنونی کسی پیدا می شود به احترام پیامبر اکرم(ص) کتابی را به این نام و اعتبار تالیف می کند و امیدوارم در محضر رسول خدا(ص) اجر داشته باشد.

* اصلانی: طی هشت سال نگارش کتاب هیچگاه خسته نشدم

در نشست رونمایی این کتاب ارزشی یکی از دوبلورهای کشور به قرائت بخش‌هایی از کتاب پرداخت و سپس میزگرد ادبی با موضوع این اثر با حضور محمدعلی گودینی، علی اکبر والایی و حمید هنرجو از اهالی قلم برگزار شد.

سپس محمدرضا اصلانی گفت: امیدوارم لایق تعاریف و صحبت های محمدرضا سرشار باشم و در ادامه از خانواده جهت حمایت هشت‌ساله از این کتاب تشکر و قدردانی کرد.

وی در ادامه گفت: برای نگارش این کتاب هیچ‌گاه خسته نشدم و سعی کردم با وسواس حتی از اعلام و نشانه‌ها استفاده کنم و امیدوارم کتاب مورد استقبال مردم قرار بگیرد و راه خود را بین مخاطبانش پیدا کند.

بخش پایانی این مراسم تقدیر و سپس رونمایی از کتاب «ستوده در آسمان ها و زمین» بود که باحضور حضور اهالی قلم برگزار شد.

در انتهای مراسم آیین رونمایی از کتاب توسط نویسندگان و مسئولان حاضر در مراسم انجام شد و تابلوی منقش به تصویر کتاب، توسط اهل قلم و نویسنده کتاب امضا شد تا برای یادگاری از این مراسم برای همیشه جاودانه بماند.

کتاب مذکور شامل بخش های مختلف زندگی پیامبر (ص) از  جمله مواردی چون حمله سپاهیان ابرهه به شهر مکه، داستان تولد، سیری در اتفاقات دوران جوانی، داستان بعثت، غزوات رسول خدا و ... در قالب داستان‌های کوتاه است.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار