امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137967
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۸
تعداد بازدید: 257
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد صبح امروز در بازدید اعضای کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی در خصوص ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد صبح امروز در بازدید اعضای کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت ساخت سالن اجلاس سران در اصفهان اظهار کرد: در سال 89 براساس مصوبه دولت، ساخت سالن اجلاس توسط اصفهان تثبیت و دولت تعهد کرد 100 میلیارد تومان بابت ساخت این مجموعه کمک کند.

وی افزود:‌ این در حالی است که دولت از میزان تعهد خود برای ساخت فقط 20 میلیارد تومان را پرداخت کرده است.

شهرداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه ساخت سالن اجلاس اصفهان یک پروژه ملی است و در ساخت آن هیچ تعصب ناسیونالیستی وجود ندارد، شهردار اصفهان ادامه ساخت آن را برعهده گرفت تا پروژه متوقف نشود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی بودجه سالانه برای این پروژه 250 میلیارد تومان درنظر گرفته شده بود که اکنون برآورد کنونی 460 میلیارد تومان برای ساخت سالن اطراف اجلاس در نظر گرفته شده است.

سقائیان‌نژاد گفت: تاکنون 160 میلیارد تومان برای ساخت سالن اجلاس شهرداری هزینه کرده است، در حالی که تعهد شهرداری 204 میلیارد تومان از کل پروژه بوده است.

وی تأکید کرد: اصفهان شهری با هویت ایران‌ زمین است و نباید این چنین پروژه‌های ملی مورد بی‌مهری مسئولان قرار گیرد.

شهردار اصفهان اضافه کرد: برای تکمیل نهایی این پروژه یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است که سهم دولت 10 درصد است که توسط دولت به تصویب رسیده است و شهرداری اصفهان با اعتبار سهم دولت اقدام به ساخت این مجموعه کرده است.

وی اضافه کرد: 550 میلیارد تومان این پروژه برای ساخت هتل و مکان‌های تجاری در نظر گرفته شده است که توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

سقائیان‌نژاد بیان داشت: در صورت رسیدن بودجه برای ساخت این مجموعه، اواسط سال 94 سالن اصلی همایش تکمیل و کل پروژه در سال 95 به اتمام می‌رسد.

به گزارش فارس، اعضای کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی به همراه شهردار و استاندار، برخی از مسئولان اصفهان از مجموعه سالن اجلاس سران اصفهان و نیز رینگ چهارم اصفهان بازدید کردند و در برنامه‌های آتی از متروی اصفهان نیز بازدید می‌کنند.

انتهای پیام/63012/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها