امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137979
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۸
تعداد بازدید: 119
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فیصل المجیدی» وکیل و رئیس مرکز «پشتیبانی نظارت بر دستگاه قضایی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فیصل المجیدی» وکیل و رئیس مرکز «پشتیبانی نظارت بر دستگاه قضایی یمن و حاکمیت قانون& raquo;، از محاکمه امروز «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور و سرتیپ «محمود الصبیحی» وزیر دفاع در دادگاه اداری کشور خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «عدن پست»، علت این مسئله، امتناع چند ساله ریاست‌‌جمهوری و وزارت دفاع یمن از ترفیع درجه شماری از فارغ ‌التحصیلان مرکز آموزش فنی پدافند هوایی است.

المجیدی گفت: فارغ التحصیلان این مرکز فنی دادخواستی قضایی علیه رئیس‌جمهور و وزیر دفاع تنظیم و به دادگاه اداری [دیوان عدالت اداری] کشور ارائه کرده‌اند زیرا چندین سال است که به رغم توصیه پارلمان به وزارت دفاع و ریاست‌جمهوری مبنی بر ترفیع درجه این فارغ‌التحصیلان، از این امر خودداری می‌شود حال آنکه برخی فرماندهان سابق ارتش و کمیسیون دفاع و امنیت کنفرانس گفت‌وگوهای ملی نیز خواستار این ترفیع درجه بوده‌اند.

به گفته این مسئول یمنی، پیش از این پارلمان و کمیته دفاعی-امنیتی کنفرانس گفت‌وگوی ملی و شمار زیادی از فرماندهان سابق یمن نیز با حمایت از این فارغ‌التحصیلان به ترفیع درجه آنان توصیه کرده بودند اما رئیس جمهور این توصیه‌ها را نیز نادیده گرفته است.

وی افزود: در سایه امروز و فردا کردن وزیر دفاع سابق و رئیس ستاد مشترک ارتش، فارغ‌التحصیلان مذکور که شمار آنها به 3 هزار نفر می‌رسد از در قانون وارده شده و به دستگاه قضایی کشور شکایت کرده‌اند.در چنین شرایطی قرار است دادخواست مذکور امروز در دادگاه اداری [دیوان عدالت اداری] کشور بررسی شود.

طبق این گزارش، رئیس جمهور و وزیر دفاع می‌بایست در دادگاه حضور پیدا کنند اما به نظر نمی‌رسد چنین اتفاقی رخ بدهد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها