امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137995
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۸
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، با توجه به اینکه رشد مبادلات تجاری جهانی به ضعیف‌ترین ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، با توجه به اینکه رشد مبادلات تجاری جهانی به ضعیف‌ترین سطح در یک سال گذشته رسید و به اعتقاد تحلیلگران عرضه بیشتر به معنای کاهش بیشتر قیمت است، قیمت نفت در بازارهای جهانی رکورد جدیدی در کمترین رفم در 5 و نیم سال اخیر زد.

بر اساس شاخص بازده جهانی تمامی صنایع جی‌پی‌مورگان، با کاهش سرعت توسعه تولیدات و خدمات صنعتی، سرعت رشد مبادلات تجاری در پایان سال 2014 به کمترین میزان در یک سال اخیر رسید.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 75 دلار کاهش 50.35 دلار فروخته شد که کمترین رقم از ماه می 2009 به شمار می‌رود. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 65 سنت کاهش 47.28 دلار معامله شد که کمترین رقم از آوریل 2009 محسوب می‌شود.

با افزایش نگرانی‌ها در مورد اشباع بازار که قیمت را تحت فشار قرار داده است، بازارهای نفت برای چهارمین جلسه متوالی با سقوط قیمت مواجه هستند، بطوریکه در این هفته تقریبا 10 درصد کاهش را تجربه کردند.

بانک «ای‌ان‌زد» در یادداشتی اعلام کرد، قیمت‌ها در کوتاه‌مدت کاهشی خواهد بود. درحالی‌که ما انتظار داریم که تولیدکنندگان نفت پرهزینه شیل، نخستین کسانی باشند که قیمت را کاهش می‌دهند اما بعید است، این امر تا نیمه 2015 رخ دهد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها