امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13800
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 228
یک منبع نظامی ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که نبردهای جاری در استان حلب در شمال ...

یک منبع نظامی ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که نبردهای جاری در استان حلب در شمال سوریه با ماهیت نبردهای جاری در القصیر تفاوت دارد.

وی افزود: ارتش سوریه نبردهای سنگین و سختی را در ریف حلب با گروه‌های مسلح سلفی تکفیری انجام می‌دهد که به گروه تروریستی «جبهه النصره» ملحق شده‌ و یا به صورت مستقل در این مناطق فعالیت می‌کنند. این درحالی است که باید توجه داشت، این مناطق بیش از 10 ماه است که با طرف ترک در ارتباط هستند و آنکارا مرزهای خود به روی این گروه‌ها برای انتقال ذخایر تسلیحاتی و افراد مسلح باز گذاشته بود و انواع کمک‌ها را در اختیار آنها قرار می‌داد.

این منبع نظامی سوری با تاکید بر اینکه میزان عناصر مسلح بیگانه و خارجی سوری در حلب بسیار بیشتر از القصیر است افزود: ریف شمالی حلب برای مدتی طولانی مامن و پناهگاه امن نقل و انتقال افراد مسلح و تجهیزات نظامی بود و همه می‌دانند که نقشه‌ها و برنامه‌های نظامی و تروریستی برای گروه‌های مسلح در این مناطق به کمک سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی ترکیه و قطر و برخی طرف‌های لبنانی و حتی شماری از کشورهای غربی در اتاق‌های عملیاتی ریخته می‌شد که به این منظور در مرزهای ترکیه ایجاد شده بودند.

وی ادامه داد: آغاز نبرد «طوفان شمال» در حلب بیش از آنکه نظامی باشد، اطلاعاتی است. به گونه‌ای که نیروهای امنیتی و دایره اطلاعات نظامی در ارتش سوریه تمام تجمعات و تحرکات عناصر مسلح وابسته به گروه «جبهه النصره» را در ریف شمالی حلب رصد کرده تا ضربات خود را در مناطق و روستاهایی همچون حیان، عندان، حریتان و اعزاز به آنها وارد کند.

این منبع نظامی سوری توضیح داد که عملیات ارتش سوریه در چندین محور در ریف شمالی حلب و دیگر مناطق شهر حلب ادامه دارد و ارتش و نیروهای مسلح سوریه به زودی بیانیه‌ای صادر می‌کند و همه را از جدیدترین تغییر و تحولات جاری در این مناطق به ویژه پیشروی ارتش سوریه و تسلط آنها بر شماری از روستاها و مناطق این استان قرار خواهد داد.

این درحالی است که ارتش سوریه امروز شنبه در نبرد خود در حلب عملیات‌های نظامی مختلفی را در محورهای جغرافیایی شماری از روستاهای این استان از جمله کفر داعل، معارة الأرتیق، کفر حمرة، حیان، حریتان، عندان، دیر جمال، مایر، تل رفعت تا شهر اعزاز واقع بر سر مرزهای سوریه و ترکیه انجام داده است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها