امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138010
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
«حسین الرماحی» معاون دبیرکل حزب الله الثائرون در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد زوایای دیگری از ...

«حسین الرماحی» معاون دبیرکل حزب الله الثائرون در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد زوایای دیگری از حمله تروریست& zwnj;های داعش به پست مرزی عربستان را فاش و تاکید کرد: داعش این حمله را در پاسخ به عملیات بی‌نظیر نیروهای حزب‌الله علیه عناصر این گروهک در غرب الانبار انجام داد اما تروریست‌های داعش هدفشان را که پست مرزی عراق بود اشتباه گرفتند.

الرماحی افزود: نیروهای حزب الله چند روز پیش در عملیاتی بین مرزهای عربستان و شهر مرزی الرطبه در غرب استان الانبار سه تن از سرکرده‌های تروریست‌های داعش را کشتند و در واکنش به این عملیات، داعش حمله به پست مرزی عرعر را صورت داد.

الرماحی گفت: تروریست‌های داعش یک بمب دستی را در پناهگاه نیروهای حزب الله کاشته بودند اما یگان‌های مهندسی ما این بمب را از زمین خارج کرده و در عملیاتی محرمانه گروهی را برای کاشت آن در عمق پایگاه حضور داعش نزدیک شهر الرطبه اعزام کردند.

معاون دبیرکل حزب الله الثائرون عراق گفت: تروریست های داعش تصمیم داشتند گذرگاه مرزی عراق و به طور مشخص پاسگاه یگان پنجم پلیس مرزی را هدف بگیرند اما موشک هایی که به کار گرفته بودند به خاطر شرایط صحرایی منطقه و کنترل نشدن دقیق مسافت خطا رفته و به پاسگاه مرزی سعودی اصابت کرد.

منابع نظامی و محلی عراق تاکید کردند، حمله انتحاری به نیروهای گارد مرزی عربستان را در شهرک مرزی عرعر برای فراهم کردن زمینه نفوذ معکوس تروریست‌های داعش از عربستان به عراق صورت گرفت.

به گفته این منابع در جریان تلاش تروریست‌ها برای نفوذ از عربستان به عراق یک تانکر بمب گذاری شده که یک عامل انتحاری آن را هدایت می‌کرد نزدیک پاسگاه العناز در خاک عراق نزدیک نوار مرزی منفجر شد بدون اینکه تلفاتی به بار آورد و این درست دوازده ساعت پس از حمله مسلحانه عناصر داعش به این منطقه صورت گرفت که با کشته شدن چهار سرباز عراقی و زخمی شدن یازده تن دیگر همراه بود.
این منابع گفتند که حمله انتحاری علیه نیروهای سعودی برای پرت کردن حواس نظامیان سعودی و نفوذ تروریست های داعش از عراق به عربستان صورت گرفت اما این نقشه آنها ناکام ماند.

هم اکنون نیروهای عراقی و سعودی در دو سوی مرز آرایش نظامی خود را تقویت کرده اند.

وزارت کشور عربستان سعودی در پی این حمله با صدور بیانیه‌ای که در خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد؛ اعلام کرد: دو نفر از نیروهای مرزبانی عربستان سعودی در حمله مسلحانه و انتحاری صبح دوشنبه گذشته در مرز مشترک با عراق کشته شدند.مقامات سعودی درباره هویت و نام مهاجمان چیزی منتشر نکرده‌اند اما منابع سعودی و عراقی گفتند به نظر می رسد این عملیات مسلحانه و انتحاری توسط گروه داعش صورت گرفته است.تاکنون هیچ گروه و فردی مسؤولیت این حمله را برعهده نگرفته است.در ادامه بیانیه وزارت کشور عربستان سعودی آمده است: یکی از گشتی‌های مرزبانی عربستان سعودی در مرزهای شمالی این کشور با تیراندازی عناصر تروریستی روبه رو شد. به دنبال این حادثه مهاجمان محاصره شدند و یکی از آنها در درگیری با مرزبانی سعودی، کشته شد.در این درگیری یکی از تروریست‌ها کمربند انفجاری خود را منفجر کرد که در نتیجه عامل انتحاری به همراه دو مرزبان سعودی کشته شدند و مرزبان سوم زخمی شد.

این حادثه در مرکز سویف در منطقه عرعر در مرزهای شمالی عربستان روی داد.عربستان سعودی و عراق مرز مشترک زمینی بسیار زیادی دارند.

بخشی از مرزهای مشترک عربستان سعودی و عراق در اختیار نیروهای داعش و بخشی نیز در کنترل دولت مرکزی بغداد است.

 

استان الانبار وسیع ترین استان عراق با عربستان سعودی هم مرز است و به استثنای مرکز و مناطق محدودی از آن در کنترل داعش است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها