امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138011
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
خسرو ارتقایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به کاهش  13 درصدی حجم بارش‌های تهران در اوایل ...

خسرو ارتقایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به کاهش  13 درصدی حجم بارش‌های تهران در اوایل مهر ماه جاری گفت: وضعیت نامناسب بارش‌ها باعث شده تا حجم مخازن سدهای استان تهران از وضعیت خوبی برخوردار نباشند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در حال حاضر حجم سد لار یکی از سدهای تأمین کننده آب تهران به گونه‌ای است که در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ذخیره آب در سد لار لب مرز است، گفت: در حال حاضر ورودی آب به این سد در هر ثانیه 5 مترمکعب است و خروجی آب از این سد در هر ثانیه 6 متر مکعب است.

ارتقایی افزود: در حال حاضر و با این وضعیت یک مترمکعب آب کسری در این سد دیده می‌شود و باعث شده تا حجم مخزن این سد به شدت کاهش یابد.

وی همچنان مردم را به صرفه‌جویی در مصرف آب تشویق کرد و گفت: به هر حال وضعیت بارش‌ها به گونه‌ای است که باید صرفه‌جویی در مصرف آب در سرلوحه کار عموم مردم قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; . سد لار آب شرق تهران را تامین می‌کند. از ابتدای سال آبی جدید (مهرماه92) تا سوم دی ماه 93 حجم بارش های استان های تهران و البرز به ترتیب با کاهش 13 درصدی در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته و سه درصدی در مقایسه با دوره بلندمدت 47 ساله 94 میلی متر ثبت شد.

این گزارش حاکی است که در زمان مشابه سال گذشته که استان تهران با خشکسالی مواجه بود حدود 108 میلی متر بارش گزارش شده بود.

همچنین حجم بارش های سه روز نخست دی ماه امسال نیز حدود چهار میلی متر گزارش شده است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار