امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138023
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
میکائیل دیانی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; خاطرنشان ...

میکائیل دیانی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; خاطرنشان کرد: شنیده می شود که این روزها خبر از لابی بازی برای مهدی هاشمی به میان می آید خبری که واقعا ناراحت کننده است.

وی افزود: جریان دانشجویی طی چند سال اخیر هزینه‌های بسیاری داد تا مهدی هاشمی پشت میز محاکمه رود؛ تجمع جلو قوه قضاییه برگزار کرد، با همه مسئولین کشور اتمام حجت کرد، نامه‌های متعدد خطاب به مسئولین ذیصلاح نگاشت، تجمعات متعدد در دانشگاه‌ها برگزار کرد و روشنگری کرد، به فرودگاه رفت تا به مهدی هاشمی و همه دیکتاتوری فساد، ثروت و قدرت حامی او بگوید که در جمهوری اسلامی عدالت یک آرمان همیشگی است و معتقدیم که مسئولین قوه قضائیه زیر بار فشار این لابی ها و جریان‌های ثروت و قدرت نخواهند رفت.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه عدالت از آرمان‌های انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: عدالت نه تنها آرمان بلکه شاخصه ای برای این نظام نیز به حساب می آید. اگر عدالت فراموش شود، باقی آرمان ها نیز فراموش خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه پرونده مهدی هاشمی امروز یک پرونده معمولی نیست؛ این پرونده امروز نمایانگر چند شاخصه خواهد بود، گفت: این پرونده، پرونده ای است که مشخص می کند، عدالت تا چه حد در جمهوری اسلامی رعایت خواهد شد. این پرونده یکی از نمودهای کارآمدی برای نظام خواهد بود. و قوه قضائیه اگر از این پرونده موفق بیرون آید پرچم عدالت در جمهوری اسلامی را محکم تر خواهد کوبید.

دیانی ادامه داد: از سوی دیگر چشم مردم به این پرونده دوخته شده، مردمی که فسادهای این آقازاده در قراردادهای اقتصادی را به چشم دیده اند، در استات اویل، پتروپارس و بسیاری دیگر از قراردادهای اقتصادی که با فساد او و جریان حمایت کننده اش بوده منتظرند ببینند دستگاه قضا کارآمدی و شجاعت لازم برای برخورد را دارد یا خیر؟

به گفته وی، مطمئنا اگر این اتفاق بیفتد هم اعتماد به نظام جمهوری اسلامی و دستگاه قضایی بیشتر می شود و هم بسیاری از کسانی که به پشتوانده همین لابی های عریض و طویل ثروت و قدرت هر کاری می کنند متوجه می شوند که جمهوری اسلامی با هیچ کس تعارف ندارد و عدالت شاخصه اصلی برخورد است اما اگر اغماضی در پرونده صورت گیرد بی اعتمادی عمومی حاصل خواهد شد.

دیانی خاطرنشان کرد: اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سال 91 با حضور در فرودگاه قدم اول برای به انجام رساندن دادگاه مهدی هاشمی را برداشت و تا به سرانجام نشستن این مهم از پای نمی نشیند. این اتحادیه اولین امضا برای به دادگاه کشاندن مهدی هاشمی را همان شب پای طومار خود در فرودگاه امام خمینی (ره) زد و این طومار را بعد از آن در دانشگاه های سراسر کشور چرخاند تا همه فهمند محاکمه مفسده های اقتصادی، سیاسی و امنیتی مهدی هاشمی خواست عموم دانشجویان و ملت است.

وی گفت: ما معتقدیم قوه قضائیه در این پرونده اقتدار خود را نشان خواهد داد و بدون هیچ اغماضی جمهوری اسلامی را با همین سنگ محک عدالت سربلند خواهد کرد اما به دستگاه قضا هم می گوییم که از فشار لابی ها نترسند که ملت و جریان دانشجویی پشتیبان آنها و همه مجریان عدالت هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها