امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138045
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه علنی امروز خانه ملت اظهار داشت: ما از ابتدای حادثه آتش‌سوزی در مدرسه شین‌آباد به دنبال آن بودیم که برای دانش‌آموزان حادثه‌دیده مستمری مادام‌العمر به تصویب برسانیم.

وی افزود: دولت دهم در زمینه مستمری مادام‌العمر برای دانش‌آموزان شین‌آبادی اقدامی نکرد و در دولت یازدهم نیز در لایحه 93 موضوعی در این باره مطرح نشد.

نماینده پیرانشهر با ابراز خرسندی از مصوبه هیأت دولت در زمینه دانش‌آموزان شین‌آبادی خاطرنشان کرد: در لایحه تقدیمی دولت ردیفی به این عنوان گنجانده شده که طی آن برای 29 دانش‌آموز حادثه‌دیده مستمری در نظر گرفته شده است، که این مستمری شامل دو دانش‌آموز فوتی نیز می‌شود.

خضری اضافه کرد: اکنون 26 دانش‌آموز دچار سوختگی حاد و یک نفر دچار سوختگی قطعی شده که برای تمام آنها به دنبال تصویب مستمری دائم هستیم.

وی با بیان اینکه امسال 8 میلیارد تومان برای دانش‌آموزان شین‌آبادی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد:‌ ما می‌خواهیم بودجه دائمی طی ردیفی دائمی برای دانش‌آموزان حادثه‌دیده داشته باشیم که به صورت مادام‌العمر به آنها مستمری پرداخت شود، پیشنهاد ما در این زمینه در کمیسیون‌های بهداشت و اجتماعی به تصویب رسیده که طی آن بودجه مربوط به این دانش‌آموزان به 12 میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند و امیدواریم این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق نیز رأی آورده و در صحن علنی نیز به تصویب برسد و به لطف خدا مستمری دائم برای این دانش‌آموزان در نظر گرفته شود.

نماینده پیرانشهر در پایان همچنین به پیشنهاد نمایندگان برای درمان رایگان جانبازان شیمیایی اشاره کرد و یادآور شد: در کمیسیون بهداشت نیز پیشنهاد داده‌ایم که بیمه و درمان جانبازان شیمیایی از صفر تا 100 رایگان باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها