امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138053
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در راستای تعامل مثبت و سازنده و همکاری ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در راستای تعامل مثبت و سازنده و همکاری هرچه بیشتر میان دولت و مجلس عصر دیروز سه‌شنبه جلسه‌ای با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، حجت‌الاسلام ابوترابی و محمدرضا باهنر نواب رئیس مجلس شورای اسلامی و روسای کمیسیون‌های برنامه و بودجه و تلفیق، اقتصاد، صنایع و معادن، کشاورزی و عمران و تعدادی از نمایندگان کمیسیون‌های اقتصادی و زیربنایی برگزار شد.
معاون اول رئیس‌جمهور با تشکر از عملکرد مجلس شورای اسلامی به ویژه در زمینه تصویب لایحه خروج از رکود و لایحه بودجه سال 93 و نیز بررسی و تصویب سایر لوایح دولت با توجه به کاهش قیمت نفت، هماهنگی و تعامل کامل میان مجلس و دولت را برای مدیریت سنجیده‌تر وضعیت و حل مشکلات اقتصادی ضروری دانست.
در این جلسه که معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی نیز حضور داشتند، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در زمینه‌های مختلف پرداختند و از دولت به خاطر مدیریت مطلوب منابع و مصارف، مدون نمودن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و همچنین کاهش وابستگی بودجه کشور به درآمدهای نفتی قدردانی کردند.

در این نشست حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم و مجلس در حوزه اقتصاد، ارتقاء مدیریت کشور و همچنین مسائل کلان سیاسی از زبان مشترکی برخوردار هستند، گفت: امروز دولت و مجلس با نگاه و زبانی مشترک و با اصولی قابل قبول در خصوص مسائل مختلف گفت‌وگو می‌کنند و این رابطه سرمایه بزرگی است که باید به خوبی از آن استفاده شود.

وی بر لزوم تداوم برگزاری اینگونه جلسات برای دستیابی به تصمیمات مشترک تاکید کرد و از آمادگی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای همراهی و همکاری هرچه بیشتر با دولت تدبیر و امید خبر داد.

محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی به مسائل مربوط به بودجه، قانون هدفمندی، یارانه نقدی، بنگاه‌های اقتصادی و مسکن مهر اشاره و بر لزوم تصمیم‌گیری مشترک میان دولت و مجلس برای اقدامات اصلاحی در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

لایحه بودجه سال 94،حمایت از واحدهای تولیدی، کاهش هزینه‌های جاری دولت، اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و چگونگی حذف افراد پردرآمد از دریافت یارانه نقدی، تقویت صندوق توسعه ملی، کاهش بهای نفت، طرح تحول نظام سلامت و سهام عدالت از جمله محورهای اصلی مورد بحث در این جلسه بود که در خصوص آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت و پیشنهاداتی نیز مطرح شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار