امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138074
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی ...

غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;< /strong> با اشاره به بند «ل»‌تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه سال 1394، اظهار داشت: در این بند مقرر شده 600 میلیارد ریال از عوارض آلایندگی کارخانه‌ها به سازمان محیط زیست داده شود تا برای کمک به سازمان‌های مردم نهاد و پایش محیط زیست در کشور هزینه شود اما این بی‌عدالتی و جفا در حق مردم منطقه‌ای است که از این آلایندگی رنج می‌برند.

وی افزود: طبق قانون، عوارض آلایندگی ناشی از کارخانجات می‌بایست برای بهبود وضعیت شهرها یا روستاهایی که در معرض این آلایندگی هستند هزینه شود و اگر قرار باشد این عوارض صرف هزینه در مناطقی دیگر شود مردم آن مناطق آسیب جدی خواهند دید.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه تصریح کرد: کارخانجات و واحدهای تولیدی بر اساس تبصره یک ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده در صورتی که آلایندگی داشته باشند، مشمول پرداخت یک درصد قیمت فروش به عنوان عوارض می‌شوند که اگر واحد تولیدی در محدوده شهری باشد، این عوارض به شهرداری آن شهر و اگر خارج از محدوده شهری باشد، بین دهیاری‌هایی که در معرض آلودگی هستند پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد:‌ اگر بنا باشد به محیط زیست کمک شود طبیعتاً عوارض حاصله می‌بایست برای کمک به بهبود محیط زیست و سلامت مردم همان منطقه که در معرض آلودگی هستند هزینه شود و نمی‌توان آن را در منطقه‌ای دیگر و یا در موضوعات دیگر هزینه کرد.

کاتب یادآور شد: نمایندگان مجلس در بررسی لایحه بودجه قطعاًَ به این موضوع توجه خواهند کرد تا مناطق مختلف کشور که با این آلایندگی‌ها مواجه هستند، متضرر نشوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها