امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138080
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی امروز (چهارشنبه) در نشست احزاب کشورهای ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی امروز (چهارشنبه) در نشست احزاب کشورهای اسلامی در تهران اظهارداشت: 7 سال پیش نیز نشستی با حضور عده‌ای از مسئولان احزاب کشورهای اسلامی برگزار شده بود.

وی افزود: با عنایت الهی فردا کمیسیون احزاب کشورهای اسلامی در محل اجلاس تشکیل جلسه خواهد داد و ما امیدواریم در این کمیسیون‌ها تصمیمات مهمی از طرف مسئولان احزاب کشورهای اسلامی اتخاذ شود.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه معتقدیم احزاب اسلامی توانمندی بسیار بزرگی برای تأثیرگذاری در وحدت بین مسلمانان دارند، گفت: ما به عنوان احزاب در مواردی که دولت‌هایمان به دلیل ضرورت رعایت برخی از پروتکل‌ها نمی‌توانند مطرح کنند، می‌توانیم این توانایی را داشته باشیم.

حبیبی اظهار امیدواری کرد: ان‌شاءالله در جلسه فردا بتوانیم از ظرفیت احزاب برای موضوعاتی که به مسلمانان مربوط می‌شود، استفاده کنیم.‌

وی در ادامه به تشریح بیوگرافی حزب مؤتلفه اسلامی پرداخت و خاطرنشان کرد: حزب مؤتلفه اسلامی 51 سال پیش در منزل امام خمینی(ره) و با اراده ایشان تشکیل شد و با عنایت الهی قبل و بعد از انقلاب موفق در انجام وظایف خود بوده است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: ما (حزب مؤتلفه اسلامی) در مبارزات علیه رژیم شاهنشاهی با پیروی از نیات امام خمینی(ره) نقش مهمی ایفا کرده‌ایم،‌ بنابراین مؤلفان حزب مؤتلفه تا قبل از پیروزی انقلاب زندان‌های زیادی را تجربه کردند.

حبیبی با بیان اینکه حزب مؤتلفه در تمام استان‌ها و 200 شهرستان کشور مراکز رسمی دارد، گفت: حزب مؤتلفه اسلامی یک حزب مؤتلفه و فراگیر وابسته به جریان اصولگرایی است و عده‌ای از احزاب کشور ما وابسته به جریان رقیب یعنی اصلاح‌طلبی هستند و ما برای جریان رقیب احترام قائل هستیم، چراکه در این رقابت‌ها قالباً پیشرفت کشور مدنظر بوده و خواهد بود.

وی تاکیدکرد: مجموعه احزاب قانونی ما دغدغه‌ای جز تقویت نظام به تبعیت از ولی فقیه را ندارند و ما امیدواریم با کمک دولت آقای روحانی که زمینه بهتری برای فعالیت احزاب فراهم کرده بتوانیم برای سرنوشت کشور گام‌های محکمتری برداریم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی به سخنرانی امروز رئیس جمهور در کنفرانس وحدت اسلامی اشاره و اظهارات حجت‌الاسلام روحانی را کامل تلقی کرد و گفت: حزب مؤتلفه اسلامی با عضویت در کمیته دائمی اتحادیه احزاب سیاسی آسیا و ارتباط با ده‌ها حزب جهان و امضای تفاهم‌نامه با تعدادی از احزاب مهم و مؤثر آسیا افتخار دارد به عنوان دبیرخانه احزاب اسلامی آن تمام ظرفیت خود را در این راه بکار گیرد.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم نزدیک شدن بیشتر احزاب اسلامی در جهان یکی از راه‌های ایجاد وحدت در جهان است و این مقصود مقدس با همکاری همه احزاب اسلامی تحقق خواهد یافت.

وی در پایان از حزب‌الله لبنان، مجلس اعلای عراق، جنبش حماس و جهاد اسلامی برای همکاری در اجلاس مقدماتی احزاب اسلامی تشکر کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار