امروز : شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۰۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138086
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روشنک وامقی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در اولین همایش ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روشنک وامقی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در اولین همایش اختلالات عصبی - تکاملی اظهار کرد: مطالعه‌ای بر روی 10 هزار و 516 کودک 4 تا 60 ماهه در کشور نشان داد که کودکان ایرانی در مقایسه با کودکان 4 کشور آمریکا، نروژ، اسپانیا و کره از ضعف تکاملی حرکات ظریف یعنی استفاده از عضلات مچ و انگشتان رنج می‌برند.
وی تصریح کرد: از آنجا که انسان همواره در عرصه هنری و صنعتگری مانند نقاشی و خطاطی سرآمد بوده است نتیجه این مطالعات پسرفت در این زمینه را نشان داد.
وامقی تصریح کرد: کودکان 4 ماهه تا 24 ماهه در ایران در حیطه تکامل ارتباطی در وضعیت بهتری نسبت به کودکان 4 کشور دیگر قرار دارند که به معنای پیشی گرفتن آنها در حیطه گفتار و زبان است.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تأکید کرد: در حل مسئله یا هوش نیز کودکان ایرانی از 8 ماهگی تا 20 ماهگی از کودکان سایر کشورها پیش هستند که این اختلاف از 30 ماهگی تنها نسبت به 2 کشور بیشتر است در حالی که از 48 ماهگی کودکان ما در هوش و حل مسئله نیز از این کشورها عقب می‌مانند.
وی تصریح کرد: در حیطه حرکات درشت نیز تا 24 ماهگی وضعیت عادی و مناسبی دارند اما پس از 24 ماهگی وضعیت این کودکان در این حوزه نیز نامناسب شده و از سایر کشورها عقب می‌مانند.
به گفته وامقی ممکن است علت پیش بودن کودکان ایرانی در 2 سال اول تولد در حیطه‌های تکاملی مصرف شیر مادران در این 2 سال باشد و کودکان پس از آن از رژیم غذایی مناسبی استفاده نکرده باشند.
اولین همایش اختلالات عصبی - تکاملی چهارشنبه و پنج‌شنبه در سالن اجتماعات شهید مصطفی احمدی‌روشن دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها