امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138094
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بشیر نازپرور اعلام کرد: در سال 92 تا پایان آبان ماه 57 مورد فوت ناشی از مسمومیت با گاز  منواکسید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بشیر نازپرور اعلام کرد: در سال 92 تا پایان آبان ماه 57 مورد فوت ناشی از مسمومیت با گاز  منواکسید کربن به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده بود که این تعداد با توجه به آمار 54 موردی امسال کاهش 5.3 درصدی را نشان می‌دهد.

وی در ادامه گفت: از کل فوت شدگان به دلیل مسمومیت با گاز منواکسید کربن در 8 ماهه امسال، 42 نفر مرد و 12 نفر زن بوده اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران افزود: در آبان ماه امسال تعداد فوت شدگان با گاز منواکسید کربن در استان تهران با کاهش 26.6 درصدی  نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 نفر اعلام شده است.

گاز منواکسید کربن بسیار سمی بی رنگ و بی‌بو است که به علت عملکرد نامناسب وسیله گرمایشی و در اثر سوخت ناقص، نصب نادرست و یا استفاده ناصحیح از وسایل گازسوز ایجاد می‌شود و در غلظت بسیار پایین نیز برای انسان خطرناک و کشنده است.

عدم نصب صحیح وسایل گرمایشی گاز سوز، استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد و نیز استفاده از وسایلی همچون اجاق گاز برای گرمایش فضای منازل و محل کار از مهمترین عوامل انتشار گاز منواکسید کربن و بروز مسمویت با این گاز است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها