امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138095
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت، جزئیات جدید حج 94 را ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت، جزئیات جدید حج 94 را اعلام کرد و گفت: سازمان حج و زیارت هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) را به عنوان فراخوان حج تمتع در تقویم این سازمان ثبت کرده است و بر این اساس جمعه این هفته یعنی هفدهم ربیع الاول اطلاعیه فراخوان حج تمتع صادر و منتشر می‌شود.

وی گفت: در مدت یک هفته یعنی27 دی اطلاعیه دوم منتشر و در آن گروه‌های قیمتی، ظرفیت‌ها و اسامی کاروان‌ها اعلام می‌شود. ضمن آنکه از روز سوم تا پنجم بهمن ثبت‌نام زائران حج تمتع آغاز خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: متقاضیان برای ثبت‌نام حج تمتع می‌توانند به سامانه haj94.haj.ir مراجعه و از منازل خود نام نویسی کنند.

ودیعه گذاران تا 15 بهمن 84 مراجعه کنند

اوحدی افزود: زائرانی که تا 15 بهمن 84 ودیعه گذاری کرده‌اند امسال می‌توانند برای تمتع نام نویسی کنند و در اطلاعیه‌ای که صادر می‌شود گروه‌های قیمتی، شیوه ثبت‌نام و میزان اقساط و سود سپرده ودیعه گذاران مشخص خواهد شد.

وی اظهار داشت: سهمیه حج تمتع 94 همچون سال گذشته است و امیدواریم بر اساس وعده ای که وزارت حج عربستان داده است بتوانیم برای سال‌های بعد افزایش سهمیه داشته باشیم.

گذرنامه‌های حج گزاران تا پایان سال94 اعتبار داشته باشد

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: توصیه به متقاضیان این است که تاریخ اعتبار گذرنامه‌های آنان تا پایان سال 94 باشد و اگر گذرنامه معتبر ندارند حتما پیش از ثبت نام برای گرفتن گذرنامه معتبر اقدام کنند.

اوحدی گفت: امسال نیز تلاش سازمان حج و زیارت بر این است که برای رفاه حال زائران هزینه‌های حج تمتع را در دو قسط دریافت کند طوری که متقاضیان یک قسط را در بهمن و قسط دوم را در اردیبهشت پرداخت خواهند کرد.

وی افزود: با وجود افزایش سطح کیفی خدمات و خروج بیش از 20 درصد از هتل‌ها از گردونه خدمت رسانی امیدواریم امسال در هزینه‌های حج تمتع هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته باشیم.

ثبت‌نام مرحله دوم عمره از نیمه اول بهمن

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اطلاعیه پیش ثبت نام مرحله دوم عمره، نیمه اول بهمن اعلام و ثبت نام از نیمه دوم یعنی 16 بهمن آغاز خواهد شد.

اوحدی افزود: پروازهای مرحله دوم از 21 اسفند آغاز می‌شود و تا 26 خرداد ادامه خواهد یافت.

وی گفت: در مرحله دوم نیز تلاش می‌کنیم در چند روز اول تا اولویت 350 را دوباره فراخوان کنیم زیرا بعضی از متقاضیان عمره ترجیح می‌دهند در مرحله دوم مشرف شوند.

اوحدی افزود: در چند روز اول سامانه فاخر به طور هوشمند ظرفیت‌های خالی را اعلام می‌کند و پیش بینی ما این است بتوانیم تا اولویت 400 را بدون مشکل برای همه متقاضیان استان‌ها اعلام کنیم.

تفاوت جزئی قیمت عمره نوروزی

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در اطلاعیه نیمه نخست بهمن گروه‌های قیمتی اعلام خواهد شد، گفت: تلاش ما بر این است که در مرحله دوم ثبت‌نام عمره افزایش قیمتی نداشته باشیم اما عمره نوروزی عمره ویژه‌ای است که قطعا قیمت آن تفاوت جزیی با بقیه زمان‌ها خواهد داشت.

افزایش قیمت عمره رمضان به دلیل مدت زمان

اوحدی افزود: همچنین در ایام رمضان به علت اینکه دوره عمره به 17 و 21 روز افزایش پیدا می‌کند، افزایش قیمتی نیز برای عمره رمضان خواهیم داشت.

وی گفت: تا این لحظه بیش از 115 هزار نفر از زائران عمره در قالب 340 پرواز به سرزمین وحی مشرف شده‌اند.

اوحدی با اشاره به اینکه معدل تأخیر پروازها حدود 18 دقیقه است، گفت: البته در چند روز گذشته خطوط هواپیمایی عربستان تأخیرهای بیش از 4 ساعت داشت که سازمان حج و زیارت امروز در نامه‌ای به شرکت هواپیمایی عربستانی اخطار داد و از آنها خواست پاسخگو باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تا امروز مشکل خاصی نبوده است و عمره گزاران در سلامت کامل به سر می‌برند و خدمات قابل قبولی به آنان ارائه شده است.

اوحدی گفت: امسال برای نخستین بار از سامانه فاخر رونمایی شد و این سامانه شرایط و تمهیدات خوبی برای زائران فراهم و از ایجاد صف‌های طولانی مقابل دفاتر خدمات زیارتی جلوگیری کرد.

وی افزود: امسال توانستیم در مرحله اول عمره تا اولویت 400 را اعلام کنیم و در بعضی استان‌ها تا اولویت 450 نیز اعلام شد.

موردی از شیوع بیماری خرما در عربستان گزارش نشده است

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: به عمره‌گزاران اطمینان می‌دهیم که تاکنون موردی از شیوع «بیماری خرما» در عربستان گزارش نشده است.

اوحدی با اشاره به انتشار خبر شیوع «بیماری خرما» در بعضی از پایگاه‌های اینترنتی، افزود: با پیگیری مرکز پزشکی سازمان حج و زیارت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشخص شد که این خبر صحت ندارد و تاکنون موردی از شیوع این بیماری از طریق وزارت بهداشت عربستان، سازمان بهداشت جهانی یا مرکز پزشکی حج و زیارت گزارش نشده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار