امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138107
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحید قبادی دانا در مراسم امضای تفاهم‌نامه با معاونت فرهنگی و پرورشی وزارت ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحید قبادی دانا در مراسم امضای تفاهم‌نامه با معاونت فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش، گفت: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، 4 تشکل انجمن اسلامی دانش‌آموزان، سازمان دانش‌آموزی، بسیج دانش‌آموزی و سازمان جوانان هلال احمر مجاز به فعالیت در مدارس کشور هستند.

وی ادامه داد: به منظور فعالیت کانون دانش‌آموزی هلال احمر در مدارس، شورای هماهنگی تشکل‌ها در تهران تشکیل شد و امیدواریم که این شورا در استان‌ها نیز تشکیل شود و فعالیت‌ این تشکل‌ها در درون نظام سامان می‌گیرد.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر به تفاهم‌نامه امضاء شده از سوی رئیس جمعیت هلال احمر و وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در کارگروه مشترکی میان سازمان جوانان هلال احمر و معاونت فرهنگی پرورشی وزارت آموزش و پرورش مقرر شد تا کانون‌های دانش‌آموزی هلال احمر در فاز اول در قالب 8 هزار کانون تجهیز شوند و فعالیت خود را آغاز کنند.

وی با اشاره به حکم رهبر معظم انقلاب برای آیت‌الله معزی به عنوان نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، گفت: در این حکم توجه ویژه رهبر انقلاب به جوانان جالب توجه است و تأکید ویژه ایشان بر نقش جوانان در هلال‌احمر پیش از بیش نمود پیدا کرده است.

قبادی دانا در مورد فعالیت دانش‌آموزان در کانون‌های دانش‌آموزی هلال احمر، گفت: دانش‌آموزان کنار یکدیگر در این کانون‌ها فعالیت گروهی، کار مشترک و اتحاد را آموزش می‌بینند؛ آنها نقش‌های مدیریتی را تمرین می‌کنند و برای اداره جامعه آماده می‌شوند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر افزود:‌ وظیفه ما در سازمان جوانان جلب مشارکت جوانان و آموزش آنان برای کارهای عام‌المنفعه و بشردوستی است.

وی تأکید کرد: ما در کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر، کار موازی با سایر کانون‌ها نخواهیم کرد و بر طبق موازین اسلامی و تعالیم دین مبین اسلام تنها به دانش‌آموزان، فعالیت‌های عام‌المنفعه و بشردوستانه را آموزش می‌دهیم.

قبادی دانا با بیان اینکه طرح دادرس (دانش‌آموز آماده در روزهای سخت) در قالب کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر پیگیری می‌شود، گفت: موضوع آموزش امدادرسانی، اطفای حریق، چادرزنی،‌حمل مصدوم و بانداژ مصدومان از جمله مواردی است که به دانش‌آموزان آموزش داده خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار