امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۲۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138114
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تاکنون در این سیل که در سه دهه گذشته در مالزی بی سابقه  بوده و مناطقی از این کشور را از ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تاکنون در این سیل که در سه دهه گذشته در مالزی بی سابقه  بوده و مناطقی از این کشور را از گردشگران خالی کرده است، دهها تن کشته و صدها تن آواره شده اند.
براساس گزارشها سیل پنج ایالت مالزی که همگی آنها مقاصد گردشگری محسوب می شوند را فرا گرفته که در این میان شرایط در مناطق شهری سه ایالت کلانتان، ترنگانو و پهنگ در شمال شرقی این کشور بحرانی بوده، این در حالیست که احتمال طغیان چند رودخانه در روزهای آتی نیز وجود داشته و بخش اعظم گردشگران مالزی نیز برای دیدن مناطق شهری به این کشور سفر می ‌کنند.

در این شرایط بسیاری از آژانسهای مسافرتی تورهای خود به مقصد مالزی را در هفته های اخیر لغو کرده و بخش اعظم گردشگران سال نو میلادی این کشور نیز مالزی را ترک کرده اند.

 

کاهش چشمگیر گردشگران مالزی در شرایطی رخ می دهد که در ماههای اخیر سقوط سه هواپیمای مسافربری این کشور که یکی از آنها چند روز قبل روی داد، صدمات زیادی را به صنعت گردشگری این کشور وارد کرد.

مالزی همواره یکی از موفق ترین کشورهای جهان در جذب گردشگر بوده و در سالهای اخیر نیز گردشگران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس که به صرف مبالغ هنگفت مشهور هستند به سفر به این کشور علاقه مند شده و روند رو به رشد گردشگران اروپایی نیز همچنان ادامه دارد، البته گردشگری سلامت و طبیعت ‌گردی نیز در مالزی پرطر‌فدار هستند.

دولت مالزی در قالب برنامه‌ ای که اجرای آن از سال 2010 آغاز شده قصد دارد تعداد گردشگران این کشور را به رقم 50 میلیون گردشگر در سال 2020 برساند، این در حالیست که دولت مالزی سال 2014 را نیز «سال بازدید از مالزی» نامگذاری کرده و پیش بینی می شود این کشور در سال 2014 میزبان حدود 28 میلیون گردشگر باشد.

در حال حاضر مالزی یکی از 5 مقصد برتر گردشگری آسیا بوده و از نظر رده‌ بندی جهانی در جذب گردشگر نیز در رتبه‌ شانزدهم جهان قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار