امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138118
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
وزیر بهداشت در چهارمین جلسه دبیران اجرایی ستادهای استانی نظارت بر اجرای تعرفه ها: وزارت بهداشت، در نظارت بر اجرای تعرفه، نماینده بخش دولتی و در کنار ...

وزیر بهداشت در چهارمین جلسه دبیران اجرایی ستادهای استانی نظارت بر اجرای تعرفه ها:وزارت بهداشت، در نظارت بر اجرای تعرفه، نماینده بخش دولتی و در کنار سازمان نظام پزشکی است/ضرورت همراهی بیمه ها برای اجرای موفق طرح تحول سلامت 

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید حسن هاشمی در چهارمین جلسه دبیران اجرایی ستادهای استانی نظارت بر اجرای تعرفه ها، گفت: دبیران اجرایی ستادهای استانی نظارت بر تعرفه علاوه بر دفاع از حقوق مردم باید از حقوق پزشکان نیز دفاع کنند.

وزیر بهداشت، سازمان نظام پزشکی را نماینده صنف پزشکان دانست و گفت: متاسفانه فضا سازی های رسانه ای علیه این سازمان صورت گرفته است که این سازمان در جهت منافع متخلفان عمل کرده و حقوق مردم را مطالبه نمی کند که این قضاوت منصفانه ای نیست و خدمات خوب و مثبت این سازمان نادیده گرفته شده است.

وی در ادامه افزود: در هر سیستمی علی رغم وجود سیستم های نظارتی، ممکن است تخلفاتی صورت گیرد و جامعه پزشکی هم از این قاعده مستثنی نیست و البته باید جلوی این تخلفات اندک هم گرفته شود.

دکتر هاشمی بر واگذاری امور هر صنفی از جمله جامعه پزشکی به خود آن صنف تاکید کرد و گفت: دلیلی وجود ندارد که وزارت بهداشت در جایگاه سازمان نظام پزشکی قرار گیرد.

وی ادامه داد: در خصوص تعرفه ها، وزارت بهداشت به عنوان نماینده بخش دولتی در کنار سازمان نظام پزشکی است.

به گفته وزیر بهداشت، در حال حاضر سازمان نظام پزشکی نقش ویژه خود را در هر دو وجه حقوق پزشک و حقوق مردم ایفا می کند.

هاشمی در ادامه، رسیدگی به تخلفات تعرفه ای را از وظایف دبیران اجرایی ستادهای نظارت بر تعرفه ها در سازمان نظام پزشکی بیان کرد و تاکید کرد: معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی در خط دوم این رسیدگی قرار دارند و چنانچه در یک استانی توانمندی برای رسیدگی به تخلفات توسط سازمان نظام پزشکی نبود، نظام پزشکی مرکز می تواند مسئولیت این رسیدگی را از رییس دانشگاه یا معاونین درمان آن دانشگاه بخواهد بنابراین باید سازوکارهای گذشته اصلاح شود.

وزیر بهداشت همچنین، بر ضرورت استفاده از شیوه نامه ای رسمی از سوی سازمان نظام پزشکی برای رسیدگی به تخلفات تعرفه ای تاکید کرد و در ادامه با تاکید بر این که قانون به عنوان یک سد برای متخلفین محسوب می شود، افزود: حتی اگر قانون ایراد و اشکالاتی داشته باشد رعایت آن از وقوع هرج و مرج جلوگیری می کند.

وزیر بهداشت بر عدم ساده انگاری نظارت بر تعرفه ها از سوی دبیران اجرایی ستادهای استانی نظارت بر تعرفه ها تاکید کرد و گفت: چنانچه دبیران قاطع عمل نکنند موجب می شود تا تمام اعتبارات حوزه سلامت به بخش های دیگر واگذار شود و به دنبال آن آسیب به حقوق مردم و جامعه پزشکی وارد می شود.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به فضاسازی های نامناسب علیه پزشکان، گفت: متاسفانه عده ای خواستند میان جامعه پزشکی و کادر درمان با دیگر قشرهای جامعه فاصله ایجاد کنند.

وی ادامه داد: ما نباید یک ملت 80 میلیونی را فدای تعداد محدودی از افراد متخلف کنیم و یا همه جامعه پزشکی را قربانی درصد کمی از افراد متخلف نماییم.

وی در ادامه با اشاره به این که همکاری پزشکان در طرح تحول نظام سلامت یکی از عوامل مهم اجرای موفق این طرح است، تاکید کرد: جامعه پزشکی نباید تحت تاثیر انتقادات و حاشیه ها قرار گیرد، چرا که توجه به حاشیه ها و حاشیه سازی ها باعث عقب ماندگی طرح می شود.

دکتر هاشمی بر ضرورت رعایت احترام تدبیر از سوی جامعه پزشکی و در عین حال رعایت حقوق مردم برای اجرای هر چه بهتر گام سوم طرح تحول سلامت تاکید کرد.

وزیر بهداشت در پایان ضمن اشاره به عملکرد بیمه ها در اجرای طرح تحول سلامت، افزود: بیمه ها با انجام تعهدات خود می توانند به موفقیت طرح تحول نظام سلامت کمک کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها