امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13812
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری اردن به نقل از «محمد المومنی» وزیر امور اطلاع‌رسانی و سخنگوی رسمی دولت گفت که امان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری اردن به نقل از «محمد المومنی» وزیر امور اطلاع‌رسانی و سخنگوی رسمی دولت گفت که امان از واشنگتن درخواست کرده است تا پس از مانورهای مشترک اردن و آمریکا که اواخر ژوئن به پایان می‌رسد، جنگنده‌های اف 16 و موشک‌های پاتریوت در اردن باقی بماند.

وی افزود: اردن از طرف آمریکایی درخواست کرده است تا برخی از سلاح‌هایی که در مشترک در اردن مشارکت دارد، پس از اتمام این مانور در اردن باقی بماند.

وی افزود که با آمریکا در خصوص ابقای برخی از سلاح‌ها در اردن شامل موشک‌های پاتریوت و جنگنده‌های اف 16 توافق حاصل شد و این امر نیز در راستای تلاش‌های مستمر برای توسعه توان نظامی و دفاعی نیروهای مسلح اردن صورت می‌گیرد.

المومنی اظهار داشت که این سلاح‌ها تحت سلطه و نظارت نیروهای مسلح اردن با حمایت فنی کارشناسان آمریکایی خواهد بود.

از سوی دیگر یک مسئول در وزارت دفاع آمریکا گفت که دولت آمریکا در حال بررسی احتمال مسلح کردن معارضان سوریه است و تا به این لحظه تصمیمی درباره ابقای موشک‌های پاتریوت و جنگنده‌های اف 16 در اردن اتخاذ نکرده است اما پس از مشورت با مسئولان اردنی تصمیم به ابقای یگان تفنگداران دریایی در کشتی واقع در سواحل اردن، گرفت.

حدود 2400 نفر از تفنگداران دریایی آمریکا در مانور اردن شرکت دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها