امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138121
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در روزنامه پزشکی فرانسوی مقاله‌ای تحت عنوان حس بویایی زنان و مردان منتشر شد ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در روزنامه پزشکی فرانسوی مقاله‌ای تحت عنوان حس بویایی زنان و مردان منتشر شد که نوشته بود: به دلیل تفاوت بخش کوچکی از مغز زن و مرد، زنان نسبت به مردان به بو حساس‌تر هستند و زودتر متوجه بو می‌شوند.

غده بویایی در نزدیکی حفره بینی قرار گرفته است که انواع بوها را دریافت می‌کند و قبل از اینکه به ساختارهای بالاتر مغز فرستاده شود، قادر به شناسایی آن است.

یک تیم تحقیقاتی برزیلی ویژگی‌های حس بویایی زنان و مردان را تجزیه و تحلیل کرد؛ آنها دریافتند تفاوت بسیار زیادی در تعداد سلول‌های این دو وجود دارد؛ هر دو نورون و انواع سلول‌های دیگر را دارا هستند اما در زنان 40 تا 50 درصد بیش از مردان است.

به گفته نویسندگان این مقاله، این تفاوت باعث تأثیر عملکرد در بویایی شده و حتی تعداد سلول‌ها می‌تواند در عملکرد آن تأثیر بگذارد. تعداد سلول‌های بالا می‌تواند حساسیت بویایی زنان را نسبت به حساسیت بویایی مردان بیشتر کند.

منبع: Le Quotidien du Médecin

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار