امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۲۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138127
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عتیق‎الله عاطف‎مل» سرپرست وزارت خارجه افغانستان امروز (چهارشنبه)

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عتیق‎الله عاطف‎مل» سرپرست وزارت خارجه افغانستان امروز (چهارشنبه) در دیدار با «ایریک کورزویل» کاردار سفارت آلمان در کابل گفت: دولت کابل محل برگزاری جلسه گروه بین‎المللی تماس را بررسی کرده و به اطلاع شرکت کنندگان می‎رساند.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان این مطلب را در حالی بیان کرد که کاردار آلمان در کابل به وی پیشنهاد کرده بود جلسه گروه بین‎المللی تماس که 29 ژانویه سال جاری میلادی برگزار می‎شود، در شهر «ابوظبی» امارات متحده عربی برپا شود.

در این دیدار، کاردار آلمان در کابل، از نیت رهبری گروه بین‎المللی تماس برای تداوم ارتباطات نزدیک میان افغانستان و جامعه جهانی یاد کرد و ضرورت برگزاری اجلاس بعدی این گروه را در حمایت از برنامه‎ها و سیاست‎های جدید حکومت «وحدت ملی» لازم دانست.

اجلاس گروه بین‎المللی تماس از سال 2011 میلادی تاکنون در شهرهای مختلف با مشارکت نمایندگان ویژه کشورهای همکار با افغانستان قبل و یا بعد از کنفرانس‎ها و نشست‎های بین‎المللی برگزار می‎شود که تعداد شرکت‎کنندگان آن به 50 کشور و سازمان بین المللی می‎رسد.

نمایندگان ویژه برای افغانستان مسئولیت گزارش‎دهی و ارتباط مستقیم با روسای جمهور کشورهای خود را به عهده داشته و این یکی از بارزترین بخش فعالیت‎های آنها در این مدت که بر تصمیم و اجماع نظر کشورهای شرکت‎کننده تأثیر دارد، بوده است.

در اجلاس گروه بین‎المللی تماس که تحت رهبری وزارت خارجه افغانستان است، تاکنون روی مسائل مهمی در بخش‎های امنیت، همکاری‎های اقتصادی با منطقه و جهان، روابط استراتژیک با کشورهای همکار، پیگیری تعهدات کنفرانس «توکیو» و روند انتخابات افغانستان صحبت شده است.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان نیز در این دیدار گفت: آلمان در روابط و مناسبات سیاسی و اقتصادی با افغانستان جایگاه ویژه داشته و صفحات جدید و مؤثری را باز کرده است.

عتیق‎الله عاطف‎مل در ادامه گفت: آغاز دوره نوین افغانستان از توافقات «بُن» تا همکاری دوستانه آلمان در دوره‎های دولت‎های موقت، انتقالی و بعداً انتخاباتی در تاریخ هر 2 کشور ماندگار خواهد بود.

عاطف‎مل تصریح کرد: نقش و کمک آلمان در راستای آموزش و تجهیز نیروهای امنیتی به ویژه پلیس افغان بسیار مفید بوده و همچنین همکاری دولت برلین در 13 سال گذشته در عرصه‎های بازسازی، بهداشت، کشاورزی، مبارزه با افراط‎گرایی و تروریسم بین‎المللی در افغانستان ستودنی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها