امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138129
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد، بان کی مون عضویت فلسطین در دادگاه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد، بان کی مون عضویت فلسطین در دادگاه بین‌المللی لاهه را پذیرفت.

«بان کی مون» دبیرکل کل سازمان ملل روز سه‌شنبه (دیروز) در نامه‌ای اعلام کرد که اساسنامه دیوان کیفری بین‌المللی (اساسنامه رم) در اول آوریل سال جاری میلادی برای فلسطین اجرایی خواهد شد.

پایگاه خبری «اسپوتنیک» گزارش کرد که بان کی مون روز گذشته اعلام کرده است: «اساسنامه برای دولت فلسطین روز 1 آوریل 2015 مطابق با بند 126 اجرایی خواهد شد.»

بان کی مون در حالی چنین خبری را اعلام کرده است که روز دوم ژانویه سال جاری میلادی، سازمان ملل متحد اعلام کرد که «ریاض منصور» ناظر دائم فلسطینیان در سازمان ملل مدارک لازم برای پیوستن به دیوان کیفری بین‌المللی را به سازمان ملل متحد تحویل داده‌ است.

فلسطینی‌ها با عضویت در این دادگاه، امکان پیدا می‌کنند که رژیم صهیونیستی را به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در مناطق اشغالی، تحت پیگرد قضایی قرار دهند.

تل‌آویو و آمریکا هیچکدام عضو دیوان کیفری بین‌المللی نیستند و هر دو، تلاش فلسطینی‌ها را برای عضویت در این دادگاه به شدت محکوم کرده‌اند.

ریاض منصور در دوم ژانویه نسخه‌هایی از اسناد را به سازمان ملل در خصوص دسترسی فلسطین به 16 کنوانسیون و معاهده از جمله اساسنامه دیوان کیفری بین‌المللی (اساسنامه رم) ارائه کرد.

دادگاه کیفری بین‌المللی که تشکیلات خودگردان فلسطین به منظور محاکمه مقامات صهیونیستی به اتهام ارتکاب جنایات‌ جنگی خواهان عضویت در آن است، می‌تواند در آینده مرجع فلسطینیان برای تحقیق و بازخواست مجرمان درباره مسائل مختلف مرتبط با پرونده فلسطین-اسرائیل باشد.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها