امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138130
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، ارتش آزادی‌بخش ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، ارتش آزادی‌بخش کلمبیا طی برگزاری پنجمین کنگره خود اعلام کرد که سلاح‌ها را برای برقراری صلح در کشور کنار می‌گذارد، و همچنین از تمایل دولت برای پایان دادن به درگیری مسلحانه در این کشور آمریکای جنوبی استقبال کرد.

سخنگویان اصلی این ارتش توافق کردند که متحدانه برای دستیابی به صلحی که ملت کلمبیا طی بیش از 50 سال انتظار آن را می‌کشد فعالیت کنند.

سخنگویان همچنین تاکید کردند مشارکت آنها در مذاکرات صلح که توسط دولت «خوان مانوئل سانتوس» رئیس‌جمهور کلمبیا در «هاوانا» پایتخت کوبا آغاز شده، از یکپارچگی و اتحاد به نفع همه حمایت می‌کند.

آنها با صدور بیانیه‌ای در انتهای کنگره خاطرنشان کردند: ما برای برگزاری مذاکرات صلح همکاری می‌کنیم تا اراده واقعی دولت کلمبیا را مورد سنجش قرار دهیم.

در این بیانیه همچنین آمده است: اگر نتیجه بگیریم که داشتن سلاح لازم نیست، باید استفاده از آن را برای صلح در کلمبیا کنار بگذاریم.

علاوه بر این، سخنگویان اطمینان دادند که اگر دولت «سانتوس» طرحی برای ادامه سیاست صلح‌آمیز خود به وسیله تحولاتی که با ایجاد عدالت، دموکراسی، برابری و شادمانی برقرار می‌کند داشته باشد، آنها نیز از چنین برنامه‌ای حمایت خواهند کرد.

نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا (فارک) و دولت این کشور مذاکراتی را در کوبا با هدف پایان دادن به درگیری مسلحانه آغاز کردند؛ درگیری مذکور طی بیش از نیم قرن، تقریبا 5 میلیون آواره و بیش از 600 هزار کشته بر جای گذاشته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار