امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138138
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان امروز -چهارشنبه- با میشل عون رهبر جریان ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان امروز -چهارشنبه- با میشل عون رهبر جریان مسیحی آزاد ملی لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو میلادی به جامعه مسیحیان لبنان ابراز امیدواری کرد که سال جدید، سال خیر و برکت و آرامش و امنیت برای همه مردم لبنان باشد.

میشل عون از توجه سفیر جمهوری اسلامی ایران به همه جریان‌های سیاسی در لبنان و مناسبات دینی و مذهبی و ملی آنان تشکر کرد و با توجه به مذاکرات هسته‌ای و شرایط منطقه اظهار داشت: «جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده که می‌تواند در مقابل خواسته‌های ناحق برخی مقاومت کند و بدون شک از این مرحله هم با سربلندی عبور خواهد کرد.»

وی همچنین اعلام کرد: داعش و جریانات تکفیری نه تنها خطری برای لبنان بلکه برای همه جهان هستند، چون غیر از خودشان هیچ کس دیگری را قبول ندارند.

میشل عون افزود: افراط گرایی دینی بزرگترین خطری است که از دو دهه قبل منطقه را تهدید می‌کرد و اکنون به پایان تاریخ خود نزدیک شده است

محمد فتحعلی سفیر ایران در لبنان نیز بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام ملت‌های منطقه خصوصا جریان‌های مختلف سیاسی در مواجهه با افراط گرایی در شرایط حساس کنونی تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار