امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138148
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سناتور باب کورکر همان‌طور که انتظار می‌رفت رئیس جدید کمیته روابط خارجی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سناتور باب کورکر همان‌طور که انتظار می‌رفت رئیس جدید کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا شد.

انتظار می‌رود انتصاب آقای کورکر به این سمت روز پنجشنبه تأیید شود  و مجلس سنا که به کنترل جمهوری‌خواهان در آمده در روزهای آتی آن را تصویب کند.

آقای کورکر از افراطی‌ترین حامیان تشدید تحریم‌های ایران است و انتخاب او به این سمت می‌تواند بر روند مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ اثرگذار باشد.

کمیته روابط خارجی مجلس سنا همراه با کمیته موازی‌اش در مجلس نمایندگان دو نهاد کنگره هستند که مسئولیت نظارت بر سیاست خارجی آمریکا را به عهده دارند.

با این حال، کمیته سنا نقش مهم‌تری در سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران دارد چرا که وظیفه نظارت بر معاهدات بین‌المللی، تأیید انتصاب مقامات دیپلماتیک از جمله وزیر خارجه و سفیران آمریکا به طور انحصاری به این کمیته واگذار شده است.

آقای کورکر در بیانیه‌ای پس از انتصابش به ریاست این کمیته به چالش‌هایی گوناگونی که آمریکا در صحنه بین‌المللی با آنها روبروست اشاره کرد و افزود امیدوار است کمیته تحت امر وی به مکانی برای مباحثات بیشتر و قوی‌تر تبدیل شود. در این بیانیه اشاره‌ای به تشدید تحریم‌ها علیه ایران نشده است. 

وی روز یکشنبه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس‌نیوز گفته بود در صورت عدم موفقیت مذاکرات هسته‌ای، ایران به طور قطع با تحریم‌های بیشتری مواجه خواهد شد.

این سناتور جمهوری‌خواه با همکاری رابرت منندز که پیش از این ریاست کمیته روابط خارجی سنا را به عهده داشت یک طرح تحریمی علیه ایران نوشته است که تحریم‌ها علیه این کشور را در صورت شکست مذاکرات تشدید می‌کند.

انتهای پیام/م.

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها