امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138152
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طی دیدار ژان فرانسوا ژیرو مدیر خاورمیانه و شمال افریقای وزارت خارجه فرانسه با حسین ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طی دیدار ژان فرانسوا ژیرو مدیر خاورمیانه و شمال افریقای وزارت خارجه فرانسه با حسین امیرعبداللهیان& nbsp; معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه ایران، آخرین تحولات کشورهای منطقه از جمله لبنان، سوریه، یمن و عراق مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در این دیدار طرفین با تاکید بر حمایت از روند سیاسی جهت حل و فصل مسائل منطقه‌ای و دستیابی به راه حل سریع موضوع انتخاب رئیس جمهور لبنان ، ضرورت مساعدت و همراهی کشورهای دوست لبنان در نزدیک کردن دیدگاههای طیف‌های سیاسی این کشور را خاطرنشان کردند.

همچنین ضمن حمایت از گفتگوهای نمایندگان حزب الله با جریان المستقبل لبنان بر این نکته تاکید شد کمک به بهبود شرایط فعلی لبنان تنها از طریق توافق و اجماع گروه‌های سیاسی این کشور، میسر می‌باشد.

در این دیدار دو طرف ضمن ابراز نگرانی نسبت به گسترش جریان‌های تکفیری و تروریستی در منطقه، بر ضرورت توجه جدی به بحران‌های منطقه‌ای از جمله اوضاع بحرین، تاکید کردند. طرفین دستگیری شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین را مغایر تعهدات و اظهارات دیپلماتیک مقامات دولت بحرین دانستند و بر ضرورت گفتگوی ملی واقعی به عنوان مهمترین راهکار سیاسی ، تاکید کردند .

طرفین تاکید کردند بحران سوریه صرفا راه حل سیاسی دارد و ضمن بررسی  اوضاع یمن ، ضرورت مبارزه با فساد و تروریسم نیز مورد تاکید قرارگرفت.

در پایان این دیدار توافق شد مشورت و رایزنی بین دو کشور در خصوص مسائل منطقه خاورمیانه ، استمرار یابد.
 
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها