امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138166
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی فضل‌الله رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی فضل‌الله رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در بیست و هشتمین کنفرانس وحدت اسلامی در تهران در خصوص مسئله فلسطین تصریح کرد:‌ مطلوب است که مسئله فلسطین مسئله‌ای باشد که امت اسلامی بر سر آن به توافق دست یابد. چرا که باید ماهیت رژیم صهیونیستی را در نظر گرفت که مشکلی نه فقط برای فلسطینی‌ها بلکه برای جهان عرب و اسلام است. همچنین این وحدت به دلیل وجود مسجدالاقصی در فلسطین ضروری است چرا که تلاش‌هایی برای یهودی‌سازی آن صورت می‌گیرد و اگر شرایط فراهم شود این مسجد تخریب می‌گردد. همچنین تقسیم زمانی و مکانی این مسجد صورت گرفته و تلاش‌هایی می‌شود تا این مسجد از بین برده شود.  به همین دلیل ملت‌های عربی و اسلامی باید در مقابله با این طرح که آنها را تهدید می‌کند متحد شوند اما باید توجه داشت که با این دو دستگی‌ها نمی‌توان با اسرائیل مقابله کرد.

وی افزود: مشخص است که اسرائیل از حمایت بین‌المللی و تمام امکانات لازم برخوردار است به همین دلیل امت اسلامی باید متحد شود. همچنین مسائل دیگری نیز وجود دارد که تحقق وحدت در خصوص آن ضروری است اما مسئله فلسطین مسئله مرکزی امت اسلامی است.

حجت‌الاسلام سیدعلی فضل‌الله در خصوص ادعاهای غرب در قبال توانایی‌های هسته‌ای مسالمت‌آمیز ایران گفت:‌مشخص است که غرب از این موضع‌گیری‌ها به عنوان بهانه‌ای برای تضعیف ایران و صف‌بندی جهان علیه جمهوری اسلامی استفاده می‌کند. مسئولان ایرانی بارها تأکید کرده‌اند که این طرح مسالمت‌آمیز است و آنها اعلام کردند که جایز نیست که از سلاح‌های هسته‌ای با توجه به تأثیرات مخرب آن بر مردم و محیط زیست و دیگر امور استفاده شود اما غرب اصرار دارد که توانای‌هایی هسته‌‌ای ایران مفهوم نظامی دارد و مدعی است که این توانایی‌ها طرحی خطرناک برای جهان است چرا که می‌خواهد ایران را محاصره کند.

رئیس مؤسسات علامه‌ سیدمحمدحسین فضل‌الله در ادامه افزود:‌ این موضع‌گیری‌های غرب همچنین به این خاطر است که ایران چالشی برای طرح استکباری در منطقه به شمار می‌آید و این کشور چالشی برای طرح صهیونیستی است. ایران بارها اعلام کرده که از حامیان مقاومت در لبنان و فلسطین دفاع کرده و خواهد کرد.

این مقام لبنانی همچنین در خصوص موضع‌گیری‌های دوگانه غرب در قبال مسائل حقوق بشر در کشورهای مختلف از جمله بحرین گفت: ما معتقدیم که غرب معیارهای یکپارچه‌ای ندارد و براساس منافع شخصی خود نسبت به مسائل حقوق بشر و آزادی عمل می‌کند و اگر شرایط به گونه‌ای باشد که از نظامی که به ملت‌ خود ظلم می‌کند دفاع کند این کار را انجام می‌دهد این اظهارات آمریکا مبنی بر دفاع از حقوق بشر صرفاً یک شعار است و آمریکا و غرب در این زمینه جدی نیستند چرا که اگر جدی بودند از مردم بحرین برای رسیدن به خواسته‌شان جهت داشتن زندگی کریمانه حمایت می‌کردند و همچنین در کنار مردم فلسطین و ملت‌های مستضعف برای رهایی از ظالمان می‌ایستادند.

عضو مجمع علمای مسلمان لبنان در خصوص اقدام نظام آل خلیفه مبنی بر بازداشت شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق نیز گفت: ما شیخ‌ علی سلمان را می‌شناسیم او از آن دست افرادی است که به خشونت دعوت نمی‌کند و می‌خواهد که مردم با کرامت و آزادی زندگی کنند و نمی‌خواهد که برخی از مردم به عنوان شهروند درجه 2 به حساب بیایند ما به خاطر آنچه رخ داده است متأسف هستیم و همواره تأکید می‌کنیم که باید با شیخ علی سلمان به عنوان فردی که با زبان صلح صحبت می‌کند، تعامل شود و برای حفظ ثبات بحرین خواهان آزادی او هستیم.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها