امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138173
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
«حسین فردرو» تهیه‌کننده مسابقه تلویزیونی «103» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

«حسین فردرو» تهیه‌کننده مسابقه تلویزیونی «103» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره شکل‌گیری طرح این مسابقه که سری‌های قبلی آن با نام‌های «101» و «303» از شبکه سه سیما پخش شده بود، توضیح داد: طرح اصلی این مسابقه بین المللی وکیفیت آن نیز عاملی برای مقایسه با نمونه های مشابه آن در سایر کشورهاست. اگر اجرای مسابقه در کشور ایران موفق تر از ترکیه و آلمان باشد، مطمئنا موجب ارتقا روحیه ملی و سربلندی سازمان صداوسیما و گروه تولید کننده آن است و اگر خروجی کار ضعیف باشد، حداقل پیامدش سرزنش و نقد اهالی رسانه است.
وی ضمن اشاره به استقبال از سری اول این مسابقه که با نام 101 پخش می شد، ادامه داد: هرچند که حمایت بیش از 200سازمان ملی در سری قبلی این مسابقه ما را به موفق بودن سری جدید برنامه هم امیدوار کرد. همچنین با توجه به استقبالی که زمان پخش 101 و در واقع سری اول مسابقه حاضر از سوی مخاطبان شاهد بودیم، می توان گفت که آنها در سری جدید هم از این مسابقه تلویزیونی استقبال خواهند کرد. ضمن این که هیچ یک از مسابقه های مشابه برنامه 101 در کشورهای دیگر تاکنون نتوانستند به اقبال عمومی مسابقه ایرانی101 برسند.

وی درباره هدفگذاری و رویکرد تعریف شده برای این برنامه افزود: در مسابقه جدید103 دنبال ارائه سطوح موفقیت و تاکید بر برند ایرانی از مسیر یک مسابقه تلویزیونی هستیم. برندی که موفقیت نهایی آن به همکاری مراکز دارای توانمندی هدایت و تولید محتوا فرهنگی هستند ارتباط دارد.

این تهیه کننده درباره شیوه اجرایی این مسابقه یادآور شد: مجری هر بار از یک نماینده سازمان حاضر در برنامه دعوت کرده تا اطلاعاتی در مورد خود، سازمان یا گروهش به بینندگان ارائه کند و پس از آن 10 سئوال 3گزینه ای را به صورتی مطرح می‌کند که همه جمعیت و همان نماینده به آنها پاسخ می دهند. سیستم دیجیتال هم همراه با پخش موسیقی هیجان انگیزی در سالن پس از 10ثانیه کسانی را که پاسخ هایشان اشتباه باشد معرفی و از دور رقابت خارج می‌کند. تا زمانی که سوال‌ها به پایان برسد یا نماینده ای حذف شود و با توجه به این که تا این مرحله چند نفر مقاومت کرده، سیستم مطابق فرمول تصاعدی و با ضریب نسبت به تعداد بازندگان، جایزه برندگان را محاسبه کرده و دوباره به همین ترتیب از نماینده دوم دعوت می‌شود و مسابقه بدین ترتیب ادامه می یابد.

مسابقه103 ، جدیدترین مسابقه طراحی شده حسین فردرو کارگردان سینما و تلویزیون است. وی پیش از این نیز  طراحی بیش از 10 مسابقه موفق تلویزیونی  را در شبکه سه سیما برعهده داشته است.

این مسابقه در گروه اجتماعی شبکه سه سیما تولید می شود و مراحل دکورزنی و پیش تولید آن اکنون در مجموعه فرهنگی آزادی در حال انجام است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار