امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138176
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خلیل حمدان نماینده نبیه‌بری رئیس پارلمان لبنان در بیست و هشتمین کنفرانس ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خلیل حمدان نماینده نبیه‌بری رئیس پارلمان لبنان در بیست و هشتمین کنفرانس بین‌ المللی وحدت اسلامی با عنوان «امت واحده اسلامی: چالش‌ها و راهکارها» گفت: از کشور مقاومت و همزیستی مشترک بین مسلمانان و مسیحیان به کشور تقریب وحدت امت اسلام آمده‌ام. هدف اصلی از این همایش تأکید بر وحدت اسلامی مقارن با تولد پیامبر اسلام است که در شرایط موجود منطقه که جریانات مختلف متأسفانه آن را مشوش کرده است آنهایی که تلاش می‌کنند ثروت‌های منطقه را به یغما ببرند و قتل را بین مسلمانان اجرا کنند به خاطر تحقق اهداف خبیث خود امت اسلام را دچار ضرر و زیان کردند به طوری که در تاریخ اسلام چنین چیزی سابقه نداشته است.

وی در ادامه افزود: متأسفانه اینها می‌خواهند مسلمانان را بدون انگیزه بدانند اما حقایق روشن است ما نمی‌توانیم این زیان‌ها را جبران کنیم اما صهیونیسم و استکبار از این تفرقه و قتل و کشتار استفاده می‌کنند و در همایش‌های خود ما را بررسی می‌کند و راه تفرقه را بهترین راه در برابر مقاومت اسلامی در لبنان و پیروزهای مقاومت می‌داند.

نماینده رئیس پارلمان لبنان با اشاره به اینکه کشور فلسطین تنها کشور مقاوم منطقه است که از حق اسلامی خود دفاع کرده است اما این کشور را مورد هدف قرار داده‌اند، افزود: در عراق هم داعشی‌ها را راه انداخته‌اند کسانی که می‌خواهند عراق را ساقط کنند البته اینها ایران را نیز هدف قرار داده‌اند چرا که ایران توانسته با همکاری مقاومت بر صهیونیسم غلبه کند. تکفیری‌ها تنها نیروهایی نیستند که علیه اسلام خروج کردند بلکه آنها می‌خواهند نیروهای خود را علیه مسلمانان بسیج کرده و قتل و کشتار مردم را ادامه دهند. این تنها تلاش امروز آنها نیست این تلاش‌ها از زمانی که صهیونیست‌ها شروع به کشتار فلسطینیان کردند ادامه داشته است.

وی با تأکید براینکه صهیونیست‌ها هستند که از تروریست‌ها دفاع می‌کنند و تمام کارهای‌شان ضد حقوق بشر است، گفت: آنها می‌خواهند تروریست را به عنوان یک مسئله سازمان یافته پوشش دهند در واقع این مشکل بزرگ اعلان در کشور اسلامی ایجاد شده است. متأسفانه برخی از کشورها امروز در خفا از تروریست‌ها حمایت می‌کنند.

خلیل حمدان در پایان با تأکید بر نقش امام موسی صدر در جهان اسلام عنوان کرد:‌ باید در عمل در برابر اسرائیل بایستیم خوشبختانه در این همایش از امام موسی صدر و دو یار ایشان شیخ یعقوب و بدرالدین که همگی با هم ناپدید شدند قدردانی خواهد شد.

همچنین در این مراسم علامه سیدعلی آل هاشم مشاور امور دینی و قضایی رئیس دولت امارات طی سخنانی عنوان کرد: وحدت مسلمانان نقشه راه ما است آنانی که اهتمامی به مسلمانان ندارند مسلمان واقعی نیستند ما تلاش می‌کنیم تا همه را به اتحاد دعوت کنیم و تلاش خود را عملی می‌کنیم.

وی خطاب به علمای جهان اسلام گفت: شما دنبال هدف سختی هستید ولی این هدف ممکن است اگر ما عزم و ارادت خاصی برای تحقق آن داشته باشیم. یکی از علل اختلاف جهان اسلام اختلاف علما است باید اختلافات را کنار بگذاریم بنده در این همایش شرکت کنم تا پیام کشور امارات را به سراسر جهان اسلام اعلام کنم.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها