امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138182
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
«حسین مقدم‌کیا» دبیر اجرایی طرح ملی تلاوت در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری اظهار داشت: با وجود عدم بودجه ...

«حسین مقدم‌کیا» دبیر اجرایی طرح ملی تلاوت در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری اظهار داشت: با وجود عدم بودجه مؤسسات مجری طرح ملی تلاوت با قوت به کار خود ادامه می‌دهند البته برخی از استان‌ها با مشکلاتی مواجه شده‌اند که باعث کندی روند فعالیت‌های آنها شده است.

لزوم اختصاص به موقع بودجه حمایتی ارشاد به طرح ملی تلاوت

وی با بیان اینکه اگر معاونت قرآن و عترت ارشاد به تعهدات خود به خوبی عمل کند روند این طرح نیز بهتر از گذشته پیگیری می‌شود، گفت: طبق وعده معاونت قرآن و عترت ارشاد قرار است به هر قرآن‌آموز در هر ترم 200 تا 500 هزار تومان اختصاص یابد با وجود اینکه این مبلغ شاید برای ادامه روند طرح ملی تلاوت کافی نباشد اما اگر بودجه در زمان مناسبی تحقق یابد بسیاری از مشکلات مؤسسات مجری این طرح برطرف خواهد شد.

مقدم‌کیا با اشاره به اینکه طرح ملی تلاوت هم‌اکنون در 10 استان کشور اجرا می‌شود، خاطر نشان کرد: استان‌های مجری این طرح با جدیت برای توسعه طرح ملی تلاوت و تربیت قاریان نوجوان به فعالیت می‌پردازند البته روند این طرح در استان‌های تهران، قم و تبریز به دلیل کمبود بودجه با مشکلاتی مواجه شده است که امیدوارم با تزریق بودجه از سوی معاونت قرآن و عترت ارشاد بتوانیم مشکلات آنها را نیز برطرف سازیم اما با این وجود اگر هم حمایتی صورت نگیرد ما به کار خود ادامه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه اگر بودجه در زمان مناسبی بین مؤسسات مجری طرح ملی تلاوت توزیع شود نه تنها کیفیت برنامه‌ها بلکه انگیزه نوجوانان برای پیشرفت در این عرصه نیز ارتقا می‌یابد، افزود: در مدت کوتاهی که طرح ملی تلاوت در کشور اجرایی شد 500 نوجوان مستعد در زمینه قرائت قرآن کریم جذب شدند که این تعداد قابل توجه است.

راه‌یابی قاریان طرح ملی تلاوت به مرحله نیمه‌نهایی مسابقه «إسرا» شبکه قرآن

دبیر اجرایی طرح ملی تلاوت با اشاره به موفقیت‌های قرآن‌آموزان این طرح در سطح کشور، تصریح کرد: طرح ملی تلاوت یکی از موفق‌ترین طرح‌ها است که توانسته قاریان توانمندی را تربیت کند به طوری که برخی قاریان نوجوان شرکت‌کننده در این طرح با وجود سن کم در بسیاری از رقابت‌ها موفقیت‌هایی کسب می‌کنند که اگر بودجه مناسبی صرف آنها شود به طور حتم در عرصه‌های بین‌المللی نیز خواهند درخشید.

مقدم‌کیا از راه‌یابی 2 نفر از قاریان نوجوان طرح ملی تلاوت به مرحله نیمه نهایی مسابقه تلویزیونی «إسرا» شبکه قرآن خبر داد و گفت: برخی قرآن‌آموزان طرح ملی تلاوت به مرحله نیمه نهایی رشته‌های قرائت تقلیدی «عبدالباسط» و «منشاوی» مسابقه تلویزیونی «إسرا» راه یافتند که این نشانگر موفقیت طرح ملی تلاوت و فعالیت‌های موسسات مجری این طرح است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها