امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138192
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 343
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در ابتدای نخستین نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی محمد رسول الله به کارگردانی مجید مجیدی که با آئین رونمایی از شهرک ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در ابتدای نخستین نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی محمد رسول الله به کارگردانی مجید مجیدی که با آئین رونمایی از شهرک سینمایی پیامبر اعظم و نام‌نوشته فیلم محمد رسول‌الله همراه است، استاد جلیل رسولی با اشاره به روند شکل‌گیری این نام‌نوشت اظهارداشت: حدود یکسال و نیم قبل از من خواسته شد تا در داوری نام‌نوشت فیلم محمدرسول‌الله شرکت کنم و بنده با وجود اینکه به دلیل مشغله‌های کاری کمتر در داوری‌ها شکرت می‌کنم اما به حرمت نام مبارک رسول‌الله این کار را قبول کردم که در نهایت 7 داور حدود 2600 اثر را در 5 جلسه مورد داوری قرار دادیم و نفرات برگزیده انتخاب شدند.

وی افزود: پس از آن ظاهراً آقای مجیدی خیلی از نام‌نوشته‌های برگزیده قانع نشدند و از داوران این مسابقه درخواست کردند تا آنها نیز نام‌نوشت خودشان را طراحی کنند که به اعتقاد من کار بسیار سختی بود چرا که می‌بایست در عین آنکه خط مشخصی را طراحی می‌کردیم، فضای فیلم نیز با این نام‌نوشت به مخاطب منتقل می‌شد.

این استان خوشنویس کشورمان تاکید کرد: پس از مدتی یک محمد رسول‌الله گرافیکی نوشتم که به نظرم کار خوب و متفاوتی بود و از آثاری که داوری کرده بودیم نیز قوی‌تر آمد اما بعد از آنکه چن روز به این اثر فقط نگاه می‌کردم به این نتیجه رسیدم که از جنس فیلم نیست و با وجود انکه نام‌نوشت خوبی است اما نمی‌تواند پیام فیلم را منتقل کند.

وی ادامه داد: در نهایت به خود پیامبر توسل کردم و ناخودآگاه یک مرکب قهوه‌ای رنگ را جلوی خودم گذاشتم و با انگشت اشاره‌ام شروع به نوشتن کردم که برای اولین بار در تمام طول خوشنویسی‌ام این شیوه را اجرا می‌کردم. در هنگام نوشتن ابتدا انگشتم به لرزش افتاد که برای خودم هم تعجب برانگیز بود چرا که من به قدرت دست مشهور بودم اما بعد از مدتی تمام به لرزش افتاد و متوجه شدم کاری که دارم انجام می‌دهم درست است و با اتمام آن به آرامش رسیدم.

استاد رسولی در خاتمه گفت: برای من باعث افتخار است که اسم‌نوشت من بر پیشانی این فیلم نقش خواهد بست و مطمئن هستم فیلم محمد رسول الله در جهان اسلام باعث افتخار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها