امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۲۲:۴۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1382
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 239
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی پیش از ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی پیش از پایان جلسه علنی صبح امروز(چهارشنبه) پارلمان پس از آنکه اجازه بیان تذکرات شفاهی پایان جلسات علنی را به نمایندگان نداد و زنگ پایان جلسه را به صدا درآورد، تعدادی از وکلای ملت نسبت به این اقدام ابوترابی‌فرد اعتراض کردند که او در پاسخ به آنها گفت: ما که نمی‌خواهیم با یکدیگر در خارج از چارچوب آئین‌نامه داخلی بحثی داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه تذکرات شفاهی پایان جلسات علنی مجلس تا کنون خارج از چارچوب آئین‌نامه بود، گفت: خوشبختانه امروز مجلس مصوبه‌ای در ماده 13 طرح اصلاح موادی از قانون آئین‌نامه داخلی داشت که انشالله پس از تأئید نهایی توسط شورای نگهبان، بیان تذکرات شفاهی در پایان جلسات علنی را در دستور می‌گذاریم.

ابوترابی‌فرد در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: همه شما مایل هستید که آئین‌نامه داخلی مجلس رعایت شود، پس از آنکه شورای نگهبان نظرش را درباره مصوبه امروز مجلس مطرح کند، ما در چارچوب آئین‌نامه داخلی عمل می‌کنیم و تذکرات شفاهی پایان جلسات مطرح می‌شود، با این اقدام انشالله تذکرات ناظر به این موضوع که تذکرات شفاهی پایان جلسه در چارچوب آئین‌نامه نبوده، را نداشته باشیم.

نائب‌رئیس مجلس اضافه کرد: باید مجلس عدد داشته باشد تا ما بتوانیم تذکرات شفاهی را استماع کنیم، صلاح نیست شما نمایندگان به تنهایی تذکر دهید و بنده هم استماع کنم، دیدید که عدد امروز ما 194 نفر بود و هم‌اکنون که زنگ پایان جلسه را به صدا در‌آوردم، نمایندگان از صحن علنی خارج شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها