امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138201
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی اعظم سوریه در در بیست و هشتمین کنفرانس بین‌‌

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی اعظم سوریه در در بیست و هشتمین کنفرانس بین‌‌ المللی وحدت اسلامی با عنوان «امت واحده اسلامی؛ چالش‌ها و راهکارها» ضمن تشکر از آیت‌الله اراکی برای برگزاری این همایش گفت: پیروزی در غزه با خون مردم فلسطین و با تلاش‌ها و سلاح و کمک جمهوری اسلامی ایران، و برنامه ریزی و فکر سوری و لبنانی صورت گرفت.

وی ابراز داشت: مقاومت لبنان، شعاری برای همه مستضعفان دنیا است نه فقط شیعیان و اهل سنت؛ به طوری که در یک لحظه تصویر سید حسن نصرالله در همه خانه‌ها در کشورهای اسلامی آویخته شد و به همین دلیل دشمنان از این عکس احساس خطر کردند و فرزندانمان را علیه ما برانگیختند، تا بین مسلمانان تفرقه بیندازند.

مفتی اعظم با اشاره به فرمایش پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه «آیا من برای آن نیامده‌ام که شما را به وحدت دعوت کنم»، گفت: ما امروز آمدیم راه حضرت رسول (ص) را ادامه دهیم و می‌گوییم ای پیامبر عزیز شما به عنوان شاهد و بشارت دهنده‌ای بودی برای تمام کسانی که به خدای بزرگ ایمان آورده‌اند.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) به قدرت لایزال الهی تکیه داشت و همگی دیدیم که چگونه ایشان توانستند انقلاب اسلامی را به سرانجام برسانند از این رو جمهوری اسلامی با تمام وجود آنچه را که دارد در طبق اخلاص گذاشته و به حاضران در کنفرانس وحدت اسلامی تقدیم می کند.

بدر‌الدین  حسون اظهار داشت: از همین‌جا در حضور خواهران و برادران دینی اعلام می‌کنیم که ما آمادگی آن را داریم تا در کنار شما در یک جبهه واحد باشیم و به عنوان یک امت یکپارچه در کنار هم بمانیم.

وی تصریح کرد: اگر دشمنان امروز بحرین و سوریه را مورد هدف قرار دادند به دلیل در تنگنا قرار دادن جمهوری اسلامی ایران است اما در مورد سوریه باید گفت که  به لطف خداوند پیروزی ما اتفاق خواهد افتاد زیرا در آنجا اسلام است و هر جا که اسلام باشد پیروزی از آن آنها خواهد بود.

مفتی اعظم سوریه اظهار داشت: دشمنان سعی می‌کنند بین مسلمانان اختلاف و تفرقه یبندازند اما ما این اجازه را به دشمنان نمی‌دهیم و همواره تلاش می‌کنیم در راه آزادسازی فلسطین گام برداریم و از ملت ایران تشکر می‌کنیم که صادقانه ما را به حضور پذیرفتند و امیدواریم همیشه شعار وحدت بین مسلمانان باقی بماند.

* علمای مسلمان با همه توان خود برای تقویت وحدت اسلامی تلاش کنند

هایل عبدالحفیظ وزیر اوقاف و امور دینی اردن در بخش دیگری بیست‌و هشتمین کنفرانس وحدت اسلامی با اشاره به کشتارها و جنایت‌های تکفیری‌ها در منطقه گفت: مسئله‌ای که اکنون در منطقه است در گذشته تاریخ اسلام نیز بوده است اما اکنون چهره جدیدی به خود گرفته و برای اولین بار در تاریخ اسلام این مسئله در اولویت اول قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه متأسفانه انسان‌های مؤمن بسیاری در سوریه، یمن، افغانستان، پاکستان و سایر کشورهای جهان اسلام، براساس جنایات تکفیری‌ها کشته می‌شوند، بیان داشت: هم‌اکنون امت اسلام در مرحله حساس و خطرناکی به سر می‌برد و این افراطی‌گری در منطقه وجود دارد؛ گفتمانی پر از کینه  و عکس‌العمل‌هایی که صاحب مذهب گوناگون برای تکفیر یکدیگر دارند.

وزیر اوقاف اردن تصریح کرد: دین اسلام، انسان ها را با هر دین و نژادی گرامی می‌دارد لذا از علمای مسلمان می‌خواهیم با همه توان خود برای تقویت وحدت اسلامی تلاش کنند.

وی عنوان کرد: ما همه جنایت‌هایی که در منطقه انجام می‌شود و هرگوهه دشمنی و تجاوز به مسلمانان را محکوم می‌کنیم چرا که خداوند متعال در آیات قرآن کریم انسان‌ها را به دلیل انسانیتشان مورد تکریم قرار داده است.

عبدالحفیظ گفت: علیرغم تمام تلاش‌هایی که برای وحدت و تقریب مسلمانان انجام می‌شود متأسفانه دشمنان با ایجاد اختلاف و فتنه در میان مسلمانان آنها را علیه یکدیگر تحریک کرده که به قتل و دشمنی با یکدیگر بپردازند و این تفکر خطرناک، توسط دشمنان اسلام تغذیه می‌شود.

وی افزود: دشمنان می‌خواهند جهان اسلام و مسائل مذهبی را به چند دسته تقسیم کنند و بر آن هستند تا اندیشه‌ها و جنایت‌های خویش را در ملت‌های مسلمان به رسمیت بشناسانند بنابراین باید آگاه باشیم و در اختلاف‌ها حد و اندازه را نگه داریم و یکدیگر را تکفیر نکنیم.

وزیر اوقاف اردن اظهار داشت: ما باید مذاهب یکدیگر را به رسمیت شناخته و در سالروز تولد پیامبر گرامی اسلام مسلمانان را خرسند کنیم، همچنین به دشمنان خود نشان دهیم که خون مسلمانان، خط قرمز امت اسلامی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها