امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138207
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مراکش یکی از چند کشوری بود که طی چند هفته گذشته نمایش فیلم هالیوودی «مهاجرت: خدایان و پادشاهان» را به ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مراکش یکی از چند کشوری بود که طی چند هفته گذشته نمایش فیلم هالیوودی «مهاجرت: خدایان و پادشاهان» را به دلایل مذهبی و تحریف تاریخ ممنوع کرده بود، ولی اکنون مقامات سینمایی این کشور اعلام کرده‌اند که نسخه اصلاح شده این فیلم را به نمایش درخواهند آورد.

بنا بر این گزارش، مراکش با حذف کمتر از یک دقیقه از فیلم اجازه نمایش آن را صادر کرده است. پیش از این صحنه نمود خداوند (جل و اعلی) در قالب پسربچه‌ای 11 ساله به شدت مورد انتقاد مقامات این کشور قرار گرفته بود.

کشورهای مصر، قطر و امارات متحده عربی از جمله کشورهایی بودند که همزمان با مراکش نمایش فیلم «خدایان و پادشاهان» را ممنوع کرده بودند ولی همچنان ممنوعیت این فیلم در این کشور‌ها به قوت خود باقی است.

بنابر این گزارش، فیلم سینمایی «مهاجرت: خدایان و پادشاهان»، داستان زندگی حضرت موسی و مهاجرت قوم یهود است. کارگردانی این فیلم را «ریدلی اسکات» به عهده داشته و «کریستین بل» در آن در نقش حضرت موسی ایفای نقش کرده است.

برخی از مورخان و منتقدان سینمای غرب نیز این فیلم را بدترین فیلم کارنامه کاری «اسکات» می‌دانند.

چند ماه پیش نیز نمایش فیلم هالیوودی «نوح» ساخته «دارن آرنوفسکی» در بسیاری از کشورهای خاورمیانه ممنوع شده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار