امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138217
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: 75
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن پاک‌آیین سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان گفت: برخی از کشورهای غربی وارد جنگ ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن پاک‌آیین سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان گفت: برخی از کشورهای غربی وارد جنگ نرم با مسلمانان شده و با فرقه سازی درصدد تضعیف اندیشه و تفکر تقریبی در بین علما و شخصیت‌های تاثیرگذار جهان اسلام هستند.

آئین گرامیداشت میلادهای مبارک پیامبر اکرم (ص) و حضرت امام صادق(ع) و هفته وحدت از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در جمهوری آذربایجان و با حضور ایرانیان مقیم باکو  عصر چهارشنبه برگزار شد.
سفیر کشورمان در این مراسم با تأکید بر اینکه جهان اسلام در صورت همبستگی و تفاهم می‌تواند به قدرتی بزرگ و تاثیرگذار در معادلات بین المللی تبدیل شود افزود: مخالفان اسلام ،یکی از راه‌های کلیدی جهت تامین منافع خود را تضعیف جهان اسلام از طریق ایجاد اختلاف بین کشورها و مذاهب اسلامی می دانند.
وی فرقه سازی‌های مذهبی و سیاسی و تبدیل آنان به گروه های تروریستی را یکی از راه های مقابله قدرت های غربی با اتحاد مسلمانان دانست و گفت: ایجاد فرقه های جعلی و منحرف و گروه های تروریستی همچون داعش برای تضعیف نقش دین در همگرایی امت اسلامی می باشد.
وی گفت: گروه‌های افراطی همچون داعش که خود را در پشت چهره مذهب پنهان می کنند،وحدت مسلمانان را هدف گرفته عمدا یا سهوا در جهت تامین منافع غرب ایفای نقش می‌کنند.
پاک آیین افزود: همه مسلمانان جهان اعم از سیعه یا سنی،در اصول با یکدیگر اشتراک عقیده داشته وبه خدای واحد، پیامبر واحد ، کتاب واحد و قبله واحد اعتقاد دارند.
سفیر کشورمان گفت: برای شناخت و مقابله با ترفندهای جنگ نرم غرب، وظیفه علما و روحانیون و دیگر فرهیختگان دینی سنگین است و آنان باید با آموزش های لازم، بصیرت مسلمانان را نسبت به دسایس دشمنان اسلام ارتقاء داده و با روش های نوین و پاسخگو، خلا دینی و اعتقادی موجود در جوامع اسلامی را پر کنند.

در این مراسم ابراهیم ابراهیمی رایزن فرهنگی سفارت ایران نیز در مورد خصایص اخلاقی پیامبر اکرم(ص) به عنوان الگوی حسنه برای مردم جهان و بخصوص مسلمانان سخن گفت و سپس یک فیلم ایرانی برای حضار به نمایش گذاشته شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها