امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138224
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: 45
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به حوزه انتخابیه خود، دیدارها و برنامه‌های مختلفی را در دستور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به حوزه انتخابیه خود، دیدارها و برنامه‌های مختلفی را در دستور کار قرار داد.
وی با رئیس شورای اسلامی شهر قم، فرماندار و بخشداران قم، دامداران، اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی، اعضای هیئت پرورش اندام و رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.
نماینده مردم قم در این دیدار ضمن استماع مسائل و مشکلات مطرح شده، به بیان نکاتی در خصوص اهتمام به بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی، توجه دامداران به صادرات و ضرورت توجه به خودکفایی در روستاها برای جلوگیری از مهاجرت پرداخت.
اهتمام به بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی
‌لاریجانی در دیدار با رئیس شورای شهر قم با اشاره به اینکه شیعیان بسیاری علاقمند هستند که در استان قم حضور یافته و نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام کنند تاکید کرد: پیچ و خم‌های اداری موجب می‌شود که آنها از سرمایه‌گذاری منصرف شده و به شهرهایی همچون مشهد و شیراز بروند.
وی با اشاره به اینکه باید با تسهیل کردن امور زمینه حضور بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی و شهری مهیا شود، خاطرنشان کرد: باید برای سال آینده بودجه شهرداری قم بیش از یک هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شود چرا که در این صورت می‌توان با بهره‌مندی از عرضه اوراق مشارکت منابع مالی مورد نیاز را تامین کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر به خلق پول اهتمام داشته باشیم آبادانی محقق می‌شود گفت: با خلق پول تولید و ساخت و ساز رونق می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه در بودجه سال آینده شهرداری‌ها فروش اوراق مشارکت پیش‌بینی شده است خاطرنشان کرد: باید در مسائل مالی دست خود را باز بگذاریم و با ضمانت‌‌نامه‌هایی از قبیل زمین، نسبت به صدور اوراق مشارکت برای شهرداری‌ها اقدام ‌شود.
لاریجانی در ادامه مسئله تعیین محدوده برای استان قم را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: اگر رینگ فضای سبز برای قم ایجاد شود جلوی بزرگ شدن بی‌قواره شهر را می‌گیرد علاوه بر اینکه تاثیر بسیار مطلوبی در آب و هوای قم خواهد داشت.
وی با اشاره به مشکلات کمبود آب تصریح کرد: باید با توجه به مسئله کمبود آب از روش‌های نوین آبیاری بهره گرفت و از منابع آبی استفاده‌ای بهینه داشت.
رئیس مجلس شورای اسلامی ساخت متروی قم را مورد توجه قرار داد و گفت: این پروژه مهم باید هرچه زودتر به سرانجام برسد و مترو نیازمند اعتبارات مناسب است.
*دامداران از صادرات لبنیات به عراق غافل نشوند
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه دیدارهای خود در جمع دامداران استان قم به ایراد سخن پرداخت.
از جمله نکات مطرح شده در این دیدار از سوی دامداران جلوگیری از واردات گوشت قرمز به کشور بود که لاریجانی در این خصوص تصریح کرد: میزان واردات گوشت قرمز به داخل کشور در مقایسه با میزان تولید بسیار اندک است و ما در بخش گوشت قرمز در مرز خودکفایی هستیم.
وی همچنین به دغدغه دامداران در خصوص خرید تضمینی دام توسط دولت گفت: دولت از چنین ظرفیتی برخوردار نیست و باید دامداران به فکر استفاده از ظرفیت در بازار آزاد باشند.
نماینده مردم قم در خانه ملت تاکید کرد: اگر سرمایه در گردش و درآمد در بخش کشاورزی با یکدیگر متناسب باشند شاهد توسعه این بخش خواهیم بود و دیگر نیازی نیست که دولت تولیدات را به صورت تضمینی خریداری کند.
وی با اشاره به اینکه دامداران نباید از صادرات غافل شوند گفت: ما در کشور عراق شاهد زمینه‌های مطلوبی برای صادرات به ویژه در بخش لبنیات هستیم و البته ایران نیز با بازاری 80 میلیون نفری دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است.
*هشدار نسبت به سیر صعودی مهاجرت روستاییان به شهرها
لاریجانی در سفر خود به قم با اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان قم دیدار کرد و گفت: اگر فضای سبز در شهر قم گسترش یابد شاهد آثار بسیار مثبتی در بهبود آب و هوای این شهر خواهیم بود.
وی تصریح کرد: البته با توجه به کم‌آبی موجود در کشور باید در توسعه فضای سبز از گیاهانی بهره‌برد که نیاز کمتری به آب داشته و این مسئله در دنیا امری مرسوم است.
رئیس مجلس شورای اسلامی ضرورت حمایت شهرداری‌ها از توسعه فضای سبز را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید سازمان نظام مهندسی کشاورزی گیاهانی را شناسایی کند که نیاز کمی به آب دارند و سپس شهرداری در این زمینه ورود کرده و نسبت به توسعه فضای سبز اقدام کند.
وی از جمله نکات مورد تاکید را توجه به اقتصاد روستاها برشمرد و ادامه داد: با وجود تقویت امکانات در روستاها ولی همچنان میزان مهاجرت روستاییان به شهر سیری صعودی داشته و باید برای جلوگیری از این امر راهکاری عملی بیندیشیم.
لاریجانی با اشاره به وجود برخی از مشکلات در بخش بهره‌وری در صنعت و کشاورزی تاکید کرد: باید در بخش اقتصاد روستا زمینه‌ دستیابی به مرز خودکفایی محقق شود و اگر این اتفاق بیفتد جلوی مهاجرت روستاییان به شهر گرفته خواهد شد.
* در بعد اقتصاد روستاها ضعیف عمل شده است
به گزارش فارس، رئیس مجلس در ادامه دیدارهای خود با مسئولان حوزه انتخابیه خود، در جمع فرماندار و بخشداران استان قم حضور یافت.
وی در بخشی از این دیدار با اشاره به اینکه توسعه فعالیت‌های گلخانه‌ای در کشور به دلیل کمبود آب گسترش یافته است اظهار کرد: از نکات مهم در پیشرفت کشور و ایجاد اشتغال توسعه صنایع کوچک است.
لاریجانی با اشاره به اثرات مثبتی که توسعه صنایع کوچک در اقتصاد کشور خواهد داشت یادآور شد: اگر در روستاها صنایع کوچک رشد پیدا کند روستاییان دیگر به شهرها مهاجرت نمی‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در بعد اقتصاد روستاها ضعیف عمل شده است خاطرنشان کرد: باید با حضور بخش خصوصی در روستاها پروژه‌هایی تعریف شده و اجرا شود تا جلوی مهاجرت روستاییان به شهرها گرفته شود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به مسئله کمبود منابع اشاره کرد و گفت: از نکات مورد تاکید به بانک‌ها توجه جدی به امر سرمایه‌گذاری بوده است.
وی به راه‌اندازی راه آهن سریع‌السیر تهران ـ قم ـ اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: راه‌اندازی این مسیر برای قم آثار خوبی دارد و در خصوص حل مشکلات جاده‌ای با وزیر راه و شهرسازی مذاکره خواهم کرد.
شایان ذکر است لاریجانی امروز در ادامه دیدارهای خود در دانشگاه ادیان و مذاهب قم حضور یافته و در جمع اعضای هیئت علمی این دانشگاه به ایراد سخن می‌پردازد.
انتهای پیام/2258/ش40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار