امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138225
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: 309
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، سردار محمدرضا نقدی صبح امروز در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره دوسالانه سراسری تئاتر بسیج ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، سردار محمدرضا نقدی صبح امروز در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره دوسالانه سراسری تئاتر بسیج در شهرکرمانشاه با گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: وجود پیامبر اعظم (ص) منشأ تحولات بزرگی بود که سرنوشت بشریت را به سوی سعادت رهنمون ساخت.
نقدی ادامه داد: پیامبر در میان مردمی که در اوج خشونت، قساوت و چنددستگی بودند،‌ مبعوث شد که دین اسلام انسان‌ها را از حضیض ذلت و پوچی به بالاترین مراتب کرامت ارتقا داد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: حال چرا باید این اکسیر ارزشمند (اسلام) را رها کنیم و به دنبال تفکر دیگری باشیم و کدام تفکر اینچنین به انسان اعتلا بخشیده است.
وی بیان داشت: هنرمندان اگر هنر را حرکتی برای ماندگاری یک فکر، برای تداوم بلندمدت و جاودانه شدن یک اندیشه می‌دانند چه اندیشه‌ای ماندگارتر از اسلام که 1436 سال است که همه قدرت‌های شیطانی با آن می‌جنگند و می‌خواهند آن را از بین ببرند، اما هر روز چهره آن درخشان‌تر می‌شود.
نقدی گفت:‌ اگر هنر را بیان یک احساس و انتقال عواطف می‌بینند چه احساسات و عواطفی عمیق‌تر از اینکه در سلول‌های وجود انسان رخنه کند و آن را به حرکت بزرگ وادارد و انسان‌های والایی مانند امام راحل، رهبر معظم انقلاب و بالاتر از آنها ائمه معصومین را بسازد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت:‌ امروز مفتخریم که در این مکتب اسلام، مقاومت، ایستادگی در برابر ظالمان و دستگیری مظلومان هنر ما عرضه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد:‌ هنرمندان ایرانی به جایزه‌های بی‌مقدار زراندوزان چشم‌داشتی ندارند و چشم‌شان را به زرهای غارتگران اموال مظلومان خیره نمی‌کنند.
نقدی با بیان اینکه هنرمندان ایرانی و بسیجی هوشمندانه مکتب و مرام اسلام را برای عرضه هنر انتخاب کرده‌اند، مکتبی که به هنر اوج می‌دهد و آن‌را ماندگار می‌کند، گفت: نشاندن یک لبخند بر لبان کودک یتیم و دریافت جایزه از دستان مادر شهید و نه ظالمان، عشق هنرمند متعهد ایرانی است.

نقدی با اشاره به اینکه کارهای و آثار بزرگی در بسیج شکل گرفته، بیان داشت: هنر تئاتر محدود به جشنواره‌ها نیست و تئاتر باید جریان داشته و جزئی از زندگی مردم باشد.

وی اشاره‌ای به اجرای نمایش واقعه غدیر که هر سال در روز عید سعید غدیرخم توسط هنرمندان بسیجی برگزار می‌شود داشت و گفت: درصدد هستیم تا نمایش حماسه و واقعه بزرگ غدیر را سال آینده در نجف اشرف برگزار کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: هنرمندان در راهیان نور هر شب در طول سال پیام دفاع مقدس و شهدا را با یک ابتکار و نوآوری در تئاتر ایران و به زیباترین شکل به نسل جوان عرضه می‌کنند.

نقدی نمایش باافلاکیان راهیان نور را نمایشی توأم با رزم و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس ملتی مظلوم در برابر دشمنان زورگو و بی‌سابقه در دنیا عنوان و ابراز امیدواری کرد که این نمایش در شهر مشهد مقدس نیز برگزار شود و با پیوند سال‌های دفاع مقدس به تاریخ امام هشتم(ع) آن‌را برای زوار مشهد نیز اجرا کنند.

این مسئول تئاترهای مسیری که در فهرست یازدهمین جشنواره تئاتر بسیج بود را راهی برای مردمی کردن هنر و کادرسازی عرصه هنر و اقدامی ارزشمند دانست.
انتهای پیام/2700/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها