امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138231
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: 63
«اشرف فهمی»، استاد دانشگاه الازهر مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره، وحدت اسلامی بین کشورها را ...

«اشرف فهمی»، استاد دانشگاه الازهر مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره، وحدت اسلامی بین کشورها را در زمان

حال بسیار ضروری دانست و گفت: موفقیت جهان اسلام بدون تحقق وحدت اسلامی واقعی امکان پذیر نیست و توافق دیدگاه‌های کشورها در مسائل منطقه‌ای که اکنون در آن به سر می‌بریم از حداقل ضروریات است.

وی افزود: سخن گفتن از اختلاف بین اهل تسنن و تشیع در زمان کنونی قابل قبول نیست همه ما مسلمانیم حتی اگر اختلافاتی در برخی ایدئولوژی‌ها داشته باشیم بنابراین نباید این اختلاف‌ها به مسائل اساسی و مشترک بین دو کشور کشیده شود.

استاد دانشگاه الازهر تاکید کرد: ما باید این را کاملا متوجه شویم که تنها رژیم صهیونیستی است که از تفرقه بین مسلمانان نفع می‌برد و با فتنه انگیزی بین مسلمانان اهل تسنن و تشیع و سلفی‌ها و دیگران به دنبال فروپاشی عزت و اقتدار کشورهای اسلامی منطقه و اعمال حاکمیت خود بر آنهاست.

ایران قدرت منطقه‌ای بزرگی است/ضرورت گفت‌وگو با تهران برای دفع نقشه دشمنان

فهمی درباره نقش ایران در منطقه نیز گفت: بی تردید ایران قدرت منطقه‌ای بزرگی است و در مقام یک کشور اسلامی باید بر سر مسائل اختلافی با آن وارد گفتمان شد تا به توافق دست یابیم چرا که جدایی تنها به نفع دشمنان تمام می‌شود.

وی تصریح کرد: ما در مصر به روابط بین کشورهای عربی با ایران و همه کشورهای اسلامی با یکدیگر به چشم اعتبار می‌نگریم به گونه‌ای که حاکمیت هر کشوری مصون بماند و در امور یکدیگر دخالت نکنیم.

استاد دانشگاه الازهر با تاکید بر حمایت کشورش از مستضعفین فلسطین، عراق، سوریه و همه کشورها گفت:ما نقش ایران و حزب الله را در حمایت از مقاومت فلسطین فراموش نمی‌کنیم و این چیزی است که ورای اختلاف بین شیعه و اهل تسنن معتبر شمرده می شود.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار