امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13824
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۵۸
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه، سید نور‌الدین عافی شنبه‌شب در آیین تجلیل از جانبازان و پاسداران در پارس جنوبی اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه، سید نور‌الدین عافی شنبه‌شب در آیین تجلیل از جانبازان و پاسداران در پارس جنوبی اظهار داشت: جانبازان و پاسداران و رزمندگان حق بزرگی بر گردن کشور دارند و بخش عمده‌ای از موفقیت‌های نظام مرهون فداکاری این عزیزان است.

وی با بیان خاطراتی از دفاع مقدس افزود: من به یاد دارم که عده‌ای به جنگ آمدند در حالی‌که حتی نماز هم نمی‌خواندند و در جنگ نماز‌خوان شدند، همان‌ها درست چند ماه پس از نمازخوان شدن شهید شدند و به مرتبه‌ای رسیدند که خیلی‌ها بعد از هفتاد سال عبادت هم نمی‌توانند برسند؛ ولی این بچه‌ها ملایک نبودند و جزو همین ملت ایران بودند.

عافی گفت: عده‌ای فیلم‌هایی ساخته‌اند که در آن جنگ را شوخی نشان داده‌اند و یا عده‌ای کتاب‌هایی نوشته‌اند و در آن بچه‌های جنگ را در قامت ملایک نشان داده‌اند، با این‌که هیچ‌کدام این‌ها درست نیست، بچه‌های جنگ همه جزو همین ملت بودند، با تمام ابعاد و خصایصش، نه این چیزها و شکل‌هایی که عده‌ای نشان داده‌اند.

وی یادآور شد: عده‌ای شعارهایی می‌دهند که بسیجیان در جنگ آموزش ندیده بودند و شب عملیات الله اکبر می‌گفتند و به خط می‌زدند، در حالی که به هیچ وجه این‌طور نبود، ما قبل از هر عملیات دو ماه و نیم آموزش‌های فوق‌العاده سخت می‌دیدم، به‌گونه‌ای که تمام نقشه‌ها و راه‌ها و تاکتیک‌های عملیات آن‌چنان برای‌مان روشن می‌شد انگار صد بار انجامش داده‌ایم.

عافی ابراز داشت: متاسفانه حرف‌های غیر واقعی گفته شده و واقعیت‌های بسیاری گفته نشده است، که باید حتما گفته شود و مردم و جوانان امروز مطلع شوند.

جانباز و پاسدار هشت سال دفاع مقدس و نویسنده کتاب "نور‌الدین پسر ایران" با اشاره به استقبال بسیار بالا از این کتاب خاطرنشان کرد: نوشتن کتاب نور‌الدین پسر ایران در سال 73 شروع شد و در سال 90 به چاپ رسید و توانست طی مدت 15 ماه به چاپ شصتم برسد که من واقعا باورم نمی‌شد که خاطرات جنگ این همه برای مردم مهم باشد و مورد توجه قرار گرفته و تاثیر بگذارد.

وی بر لزوم گسترش فرهنگ اصیل شهادت در جامعه تاکید کرد و خواستار حمایت مسئولان شد.

انتهای پیام/2451/ذ20
برچسب ها:
آخرین اخبار