امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138246
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۷
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، مهمترین وجوه مشخصه جبهه عملیاتی جنوب سوریه در روزهای آخر سال میلادی گذشته را می‌

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، مهمترین وجوه مشخصه جبهه عملیاتی جنوب سوریه در روزهای آخر سال میلادی گذشته را می‌ توان درگیری‌های مسلحانه شدید بین گروه‌های مسلح تروریستی از جمله درگیری‌های جاری بین «جبهه النصره» و «ارتش آزاد» و تشکیل گروه‌های مسلح جدید در این منطقه ملاحظه کرد که توقف موقت درگیری‌ها بین این گروه‌ها را ملاحظه کرد.

براین اساس جبهه عملیاتی جنوب سوریه و به طور مشخص «درعا» شاهد آرامش شکننده‌ای، پس از درگیری‌های شدید بین جبهه النصره و گروه تروریستی موسوم به «گردان شهدای یرموک» و تشکیل گروه تروریستی موسوم به «الجیش الأول»(ارتش اول) پس از ائتلاف چندین گروهک مسلح منطقه با یکدیگر بود.

یک منبع میدانی سوری درباره تحولات جاری بین گروه‌های مسلح منطقه توضیح داد که این تحولات نشان می‌دهد، گروه‌های تروریستی درحال تنظیم مجدد صفوف  خود جهت مقابله با خطر حملات داعش و نفوذ آن در این منطقه هستند که «ارتش آزاد» و اردن آن را خط قرمزی برای خود می‌دانند و به هر طریق ممکن تلاش دارند، با خطر نفوذ داعش به جبهه جنوبی سوریه مقابله کنند، به همین منظور با شدت هرچه تمام‌تر با گروه‌هایی که احساس کنند، به نحوی با داعش در ارتباط بوده و یا ممکن است، در آینده با آن متحد شوند، مقابله می‌کنند و درگیری‌های جاری بین النصره و شهدای یرموک و ائتلاف گروه‌های مسلح منطقه را تنها می‌توان در این راستا ملاحظه کرد، بویژه در منطقه ریف شرقی حوران که با منطقه بادیه الشام و القلمون شرقی هم مرز است که از جمله مناطق تحت نفوذ داعش به شمار می‌آیند.

این منبع میدانی سوری براین باور است که خطر گستره نفوذ داعش به جبهه جنوبی ارتش آزاد و اتاق عملیات «الموک» را وادار به توقف نبردها در مناطق دیگر از جمله مرکز درعا و ریف شمالی آن کرد.

به همین دلیل انتظار می‌رود، تا ماه‌های آینده تغییر محسوسی در نقشه میدانی جبهه عملیاتی جنوب سوریه حاصل نشود و پیشروی‌هایی به سمت شهرهایی مانند ازرع، الصنمین و بصرى الشام و حتى گذرگاه مرزی نصیب یا بزرگراه بین المللی «دمشق - درعا» حاصل نشود و تنها شاهد نبردهایی در برخی روستاها جهت تسلط بر آنها باشیم. به همین دلیل هم اکنون گزینه برقراری آرامش نسبی در جبهه جنوبی و لغو طرح تصرف مثلث حوران - جولان – غوطه غربی بیش از پیش تقویت شده است.

وضعیت توقف درگیری‌ها در استان درعا به استان «قنیطره» هم سرایت کرده که هر از چندگاهی شهرهای «البعث» و «خان ارنبه» در آن در معرض حملات گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرد و ارتش عملیات‌های خود در محور شهرک‌های «ام باطنه» و «مسحره» ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها