امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138262
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 103
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک مرکز پژوهشی و اندیشکده آمریکایی هدف نهایی حمله اخیر در پاریس را مقابل هم قرار ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک مرکز پژوهشی و اندیشکده آمریکایی هدف نهایی حمله اخیر در پاریس را مقابل هم قرار دادن دولتهای اروپایی با شهروندان مسلمان این کشورها دانست.

اندیشکده استراتفور در گزارشی به تحلیل انگیزه و هدف استراتژیک حمله به نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» که در آن 12 نفر کشته شدند، پرداخت.

در این گزارش آمده است: «حمله روز چهارشنبه، پتانسیل آن را دارد که روابط کشورهای اروپایی با شهروندان مسلمان آنها را دگرگون کند.»

در گزارش این مرکز می‌خوانیم: «هدف و قصد استراتژیک پشت این حملات، ایجاد نوعی بحران در روابط این دو(کشورهای اروپایی با مسلمانان اروپایی) است. اگر این حملات کار تکفیریها و یا مراکز و افراد مرتبط با موسسات و نهادهای افراطی تکفیری بین‌المللی باشد، چنین حملاتی سبب تنش در روابط جهان غرب و اسلام خواهد شد».

استراتفور می‌افزاید: «این موضوع در اروپا از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که دولتهای آن در حال تجربه افزایش حضور گروه‌ها و جمعیتهای راستگرا(و ضد اسلامی) است. هدف و نیت تکفیریها آن است که کشورهای اروپایی و غربی را را به سرکوب شدیدتر جوامع اسلامی سوق بدهند تا از این رهگذر به روایتشان درباره به‌راه اندازی جنگ علیه اسلام توسط غرب دامن بزنند».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها