امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138277
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، محمدعلی پورمختار ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید گمرک استان همدان با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، محمدعلی پورمختار ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید گمرک استان همدان با بیان اینکه گمرک نقش برجسته‌ای در اقتصاد کشور دارد، اظهار کرد: گمرک، باید نظارت دقیقی بر ورود و خروج کالاها به خرج دهد و از ورود کالاهای ممنوعه به کشور جلوگیری کند.
وی با تأکید بر اینکه گمرک نقش اول را در جلوگیری از انجام قاچاق کالا دارد، افزود: امروز به صورت بسیار محدود برخی از کالاهای قاچاق به طور رسمی از گمرک‌های غرب کشور وارد می‌شوند که باید از این میزان محدود نیز جلوگیری کرد.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه قاچاق به اقتصاد و تولید کشور صدمه وارد می‌کند، تصریح کرد: قاچاق باعث فرار واردکنندگان از پرداخت حقوق گمرکی می‌شود و به اقتصاد کشور ضربه وارد خواهد کرد.
وی با تأکید بر اینکه گمرک در بررسی اظهارنامه‌ها، ارزیابی کالاها، تطبیق کالای اظهار شده با کالای واقعی باید دقت کند، ادامه داد: البته نباید فراموش کرد باید از نگاه‌های سختگیرانه دوری کرد به طوری که بعضاً نگاه سختگیرانه در گمرک، مانع از واردات کالاهای ضروری می‌شوند.
پورمختار با بیان اینکه نباید در گمرک آسانگیری بیش از اندازه نیز رخ دهد، خاطرنشان کرد: نباید چشم‌ها به روی وقایع بسته شده و اجازه واردات کالایی‌هایی داده شود که ‌وارد کشور شوند و باعث نارضایتی تولیدکنندگانی شود که با سختی به امر تولید می‌پردازند.
وی با اشاره به اینکه باید صادرات را رونق بخشید، گفت: درصد اندکی از صادرکنندگان و واردکنندگان هستند که به دنبال سوء استفاده هستند به طوری که بیشتر شکایت نیز به این افراد تعلق دارد.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار کرد: این افراد اندک به دنبال سود بیشتر و خواهان بستن چشمان مسئولان برای نگرفتن عوارض هستند که در نتیجه کار گمرک را سخت‌تر می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه اجرای قانون مهمترین امر است، تصریح کرد: اگر قانون به درستی اجرا شود، هیچ مشکل و نارضایتی بین صادرکنندگان و واردکنندگان وجود نخواهند داشت.
پورمختار با تأکید بر اینکه گله‌مندی‌هایی درباره فعال نبودن گمرک استان همدان وجود داشته، ادامه داد: باید به فعال کردن گمرک و رونق اقتصادی استان کمک کنیم.
وی با اشاره به اینکه انتخاب گمرک توسط واردکننده و صادرکننده اختیاری است و بستگی به نحوه برخورد و نگاه ما به واردکننده و صادرکننده دارد، خاطرنشان کرد: باید فرش قرمز برای صادرکنندگان پهن کنیم و از سخت‌گیری بی‌مورد، مانع‌تراشی، نگاه‌های بسیار بسته که در استان ما وجود داشته و دارد، دوری کرد.
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در خانه ملت با بیان اینکه برخی از مسئولان نگران پیامد صدور  دستورات هستند که از موانع مهم رونق در استان است، گفت: اگر مسئولان قانون را در پیش بگیرند از حداکثر اختیارات خود می‌توانند استفاده کنند و کسی نمی‌تواند آن‌ها را تهدید کند.
وی با اظهار امیدواری بر این موضوع که شاهد ارتقای جایگاه استان به لحاظ عملکرد خوب گمرک باشیم، اظهار کرد: گمرک را باید از شرایط سنتی خارج کنیم و استفاده بیشتری از امکانات و تجهیزات نوین ببریم تا سطح اقتصاد را ارتقا داده و آن را حفظ کنیم.
پورمختار با اشاره به اینکه افق پیش روی ما باید صادرات همه نوع کالا باشد، افزود: سیاست‌های 23گانه اقتصاد مقاومتی نیز همین نکته را به ما گوشزد می‌کند که از فعالان اقتصادی، صادرکنندگان و واردکنندگان خواهش داریم به این موضوع عنایتی ویژه داشته باشند.
انتهای پیام/89033/ش40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها